| comet a întrebat:

La examenul de azi de la romana... in secventa "Asta-i" este bine daca am zic ca :

Semnul exclamarii semn de punctuatie marcheata o strigare? worried

Răspuns Câştigător
| Dooolce a răspuns:

Nu..Trebuia sa zici ca arata o propozitie exclamativa si marcheaza incheierea unei propozitii

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu ''marcheata'' nimic... Daca tu promovezi examenul la romana, eu imi leg o ancora de picior si m-arunc in mare

| XxAlexandruxX a răspuns:

Semnul exclamarii marcheaza o propozitie exclamativa!

| MartecK a răspuns:

Marcheaza sfarsitul unei propozitii exclamative! acesta era raspunsul corect