| SCOOBY DOO a întrebat:

La monopoly care este diferenta dintre case si hotel si cand imi pot construi hotelul

Răspuns Câştigător
| me_4173 a răspuns:

Case: Atunci cand un jucator are toate proprietatiile in acelasi grupde culoare, poate cumpara case pentru aceste spatii.Construirea caselor se face in mod proportional, nu se poate construi o a doua casa pe o locatie de un grup de culoare pana cand nu se contruieste cate o casa pentru fiecare locatie.
Hoteluri:Inainte de a putea cumpara un hotel, jucatorul va trebui sa aiba patru case in fiecare grup de culoare.Pentru a achizitiona un hotel, jucatorul trebuie sa returneze bancii patru case plus pretul indicat pe Titlul de Proprietate.
Diferenta dintre case si hotel este ca platesti mai mult la hotel si asa nu vei da faliment.Bafta! Sper sa le iei banii!winking

7 răspunsuri:
| Onutsu a răspuns:

4 case= 1 hotel
deci 1 hotel iti poti pune cand acumulezi 4 case.Succes.

| Frontal a răspuns:

Diferenta este ca cu case primesti mai putini bani, iar cu hotel mai multi. Hotelul ti-l poti pune dupa ce iti contruiesti pe rand 4 case pe aceeasi proprietate, dupa care dupa achitarea inca unei taxe egale cu cea pentru. casuta iti vei da jos cele 4 case si iti vei pune un hotel (pentru care primesti maxim de bani pentru proprietate).

| anonymousexpert a răspuns:

Dupa ce ai cumparat tot cartierul (compus din doua sau trei strazi), urmatoarea data cand ajungi pe una din strazi poti sa iti iei casa (doar pe strada pe care te afli). A doua oara cand ajungi iti iei a doua casa si tot asa pana ajungi la patru case. A cincia oara cand ai ajuns pe strada pe care ai deja patru case poti sa iti iei hotel.

| LaadyH a răspuns:

Pai poti sa iti construiesti daca ai 3 parcele de aceeiasi culoare sa zic asa si daca ai bani.

| me_4173 a răspuns:

Multumesc>big grin

| fnk_6992 a răspuns:

Pai diferenta este de chirie, aceasta creste de la terenul gol pana la hotel, intr-un tur poti pune cate case vrei

| daniel_9285 a răspuns:

Pe case iei mai putini bani decat pe hotele.
trebuie sa ai 4 case ca sa poti spune un hotel.