| cristialex90 a întrebat:

La morcovi se rup frunzele care cresc la suprafata pamantului?

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ai specificat in care moment al vietii lor! Daca vrei sa-i mananci, atunci nu mananci si frunzele. Daca vrei sa creasca cat mai mari si grosi in pamant, lasi frunzele la locul lor!

| Zenithf a răspuns:

Poti sa tai cu foarfecele frunzele uscate, ca sa aiba celelalte verzi mai multa lumina si implicit sa faca mai multa fotosinteza. Cand sunt uscate bine de tot, se pot indeparta usor prin smulgere, ca se formeaza un tesut la cotorul lor care le separa de... am uitat cum ii zice la tulpina morcovului. laughing
Da, frunzele nu cresc direct din radacina, tu ce-ai crezut? :p

| Mik3 a răspuns:

Pff... da, unde ai crescut

| Hikari a răspuns:

Buna! happy
da, se rup.
Numai bine!

| anonima13 a răspuns:

Da

| ZoOzOLe a răspuns:

Nu, doar in momentul cand tragi de ele pentru a scoate morcovul.

| ZoOzOLe a răspuns:

Bai a specificat ca morcovi sunt inca in pamant!

| IAmSoDifferent a răspuns:

Da

| ciresepeetno a răspuns:

Poi da ca nu o sa ii mananci cu tot cu frunze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da (rupi frunzele il cureti si il speli-dar5 vr sa gatesti)

| 9089 a răspuns:

Da

| mEr a răspuns:

Da

| ALIN15MW a răspuns:

Buna! Da de obicei se rup pentru casa poti sa il mananci sa sa il pui la mancare.Dar daca vrei lasi frunzele de frumusete.

| Alexutza_7927 a răspuns:

Dahappy
Funditabig grin?