| AvalohAlyn a întrebat:

La o productie de succes obisnuiti sa cititi cartea sau sa vizionati filmul?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cartea și apoi filmul!
Pa, pa.

| Pricked a răspuns:

De obicei, citesc cartea şi în funcţie de impresia lăsată, mă decid dacă voi vedea sau nu filmul.

Dacă se întâmplă să descopăr că un film văzut şi plăcut de mine este bazat pe o carte, evident mă (re)scufund în acţiunea prezentată prin cuvinte.

| Jipa95 a răspuns:

In majoritatea cazurilor vizionez filmul. Dar flmul este sa spunem ''varful'' unui inceberg pe langa carte care este mult mai detaliata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele, desi as prefera mai intai sa citesc cartea si sa vad filmul dupa.

| CryShiAtat a răspuns:

Depinde de persoană. Spre exemplu, eu aş alege fără să ezit cartea deoarece este mult mai detaliată în comparaţie cu filmul. happy

| caisutza a răspuns:

Vizionez filmul pentru a intelege mai bine

| naty2000 a răspuns:

Filmul

| jocens a răspuns:

Da!