| Amy a întrebat:

Ce va place mai mult? sa cititi cartea sau sa vizionati filmul (aceleiasi povesti)?

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Cartea are mai multe detalii asa ca obisnuiesc sa citesc mai intai cartea si apoi sa vad filmul. big grin

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și una și alta!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Buna.
eu ma refer la The Vampire Diaries(Jurnalele Vampirilor)
am si cartile, vizionez si serialul.si imi place muult mai mult serialul! pentru ca joaca Ian Somerhalder love struck

| ASIGURATORUL a răspuns:

E mai interesant sa privesti filmul...parerea mea

| Ana a răspuns:

Sa vad filmul big grin

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Desi cartile au mai multe detalii, e uneori destul de plictisitor sa stai singura in casa si sa citesti. consider ca daca vrei sa te destinzi un pic, mai bine ai viziona filmul, acolo vezi actiunea pe viu si te captiveaza mai mult imaginile, evident daca filmul este de buna calitate. este adevarat insa ca o carte este mult mai expresiva din punct de vedere al descrierii personajelor, locurilor, si te ajuta sa-ti creezi o proprie idee legata de subiectul ei. atunci cand citesti iti este usor sa-ti imaginezi figurile conectate la detaliile scrise, si peisajele in asa fel incat deja in mintea ta se creeaza o lume echivalenta cu cartea.
insa, intr-o zi in care sunt destul de obosita si vreau totusi sa ma intalnesc cu prietenii, un film este mult mai practic. happy kiss

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Imi place mai mult ca prima data sa citesc cartea pentru ca atunci gandesc eu, imi las libera imaginatia, nu gandeste altcineva in locul meu si la sfarsit imi place sa compar cu filmul

| Nimic00 a răspuns:

îmi e mai comod să văd filmul, dar dacă l-am văzut şi apoi citesc cartea mi se pare ceva în neregulă, adică, eu văd altfel imaginile. Dacă citesc întâi cartea şi apoi văd filmul, de multe ori mi se pare că se omit detalii importante, sau marcante pentru mine. Uneori nici imaginaţia noastră nu poate crea ceva atât de frumos ca fimul, alteori imaginaţia regizorului a scârţâit.
Deci mie îmi place mai mult să citesc cartea, dacă mi-a plăcut în mod deosebit, sau de curiozitate doar, vreau să văd şi filmul, apoi trag o concluzie.

| Anya_9876 a răspuns:

Sa citesc cartea.winking

| Larissa_7014 a răspuns:

Ambele fiindca de obicei filmele nu sunt intocmai ca si carte:*