| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

La ce varsta iubesti cu adevarat?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cand esti suficient de matur s-o intelegi, sa intelegi ce ti se intampla, sa fii constient ca nu e doar o atractie sexuala sau o prietenie. Iubirea presupune daruire, lipsa de egoism, ajutor, prietenie... toate intr-un fel compact. Iubirea te bucura sau te poate durea - dar intotdeauna te implineste sufleteste, ramai marcat dupa ce ti se intampla. Nu este o varsta standard. E vorba sa gasesti persoana potrivita, sa intelegi fenomenul sa il apreciezi... la justa valoare

13 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu descoperit iubirea adevarata la 19 ani.acum depinde, nu cred ca exista o varsta anume dar cred ca tine de maturitatea fiecaruia si de modul de raportare la celalaltwinking

| psiholoaga a răspuns:

Iubesti cu adevarat de fiecare data. Doar ca in moduri diferite si intelegand altfel.

eileen
| eileen a răspuns:

Iubesti cu adevarat cand il pui pe celalalt pe primul loc, nu conteaza varsta.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu exista varsta...depinde de persoana de langa tine.

| andreutz a răspuns:

Iubirea adevarata este atunci cand sentimentul este reciproc... daca cel iubit te iubeste la randul sau, atunci nu mai e nimic de adaugat...

cristian
| cristian a răspuns:

Iubirea adevarata nu are bariere.

| DenissaDeea a răspuns:

Dragostea nu are o varsta! Important e sa intalnesti iubirea adevarata...

| mami a răspuns:

De cind te nasti iubesti si esti iubit

| cribus a răspuns:

Iubirea nu are varsta...

| sigmanet a răspuns:

Iubirea nu are limite in spatiu si timp. Nu exista varsta.

| cely a răspuns:

Iubirea nu are varsta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu exista varsta pentru iubire niciodata!
poti iubi cu adevarat la orice varsta numai k alteori credem k e o iubire adevarata si in final e una trecatoaresad

| piscotel_7689 a răspuns:

Nu exista o varsta.....de fiecare data cand intalnesti un barbat sau o femeie te indragostesti de el/ea.fiecare persoana in viata noastra este importanta si are un efct asupra noastra...chiar daca noi nu credem astahappy