| LolaMona a întrebat:

Voi nu credeti ca daca iubesti cu adevarat, ai face orice ca sa te apropii de acea persoana? Indiferent de statut sau de varsta?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,daca vad ca nu am sanse de ce sa fac orice ca sa ma apropi de ea?

| LolaMona explică (pentru RAY):

Fiindca il iubesti de.aia

| RAY a răspuns (pentru LolaMona):

Degeaba iubesti daca nu il atragi fizic

| OldSoul a răspuns:

Eh, totul cu o limita, oricat de mult ai iubi tu aceea persoana daca ea nu te vrea in viata ei, trebuie sa te resemnezi.

| danay72 a răspuns:

Bineînțeles, îți place sa petreci timpul cu cel drag și vrei sa stai în preajma lui. Dar trebuie echilibru, pentru a nu îl sufoca. Iubirea nu este geloasă.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu chiar orice.As incerca diferite metode sa ii atrag atentia bineinteles dar pana la o limita.

| coffee4co a răspuns:

Nu e doar iubirea cea care conditioneaza posibilitatea apropierii de cel pe care il iubesti. Oricum, iubirea adevarata apare in timp. Nu e doar un sentiment ci e suma compromisurilor si actelor pe care le faci pentru celalalt si impreuna cu celalalt.

| LolaMona explică (pentru coffee4co):

Nu zic, ca daca esti indragostit de acea persoana(si nu poti trai fara), faci orice ca sa fi cu ea, sau sa o apropii de tine