| Loveyourself a întrebat:

De la ce varsta incepi sa iubesti cu adevarat?

11 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Dupa experienta mea... cam de pe la 17 18 incepi sa intelegi ce este aia iubire. sa iubesti cu adevarat... depinde la orice varsta. si aici nu ma refer la cei de pe la 15 ani in jos. ca in primul rand habar nu au ce este aia iubire. (chiar daca ei au impresia). poti sa iubesti si la 16 si la 20. dar sa stii ceva. la 20 nu iubesc cum iubesc la 17 la 30 nu iubesc cum iubesc la 20. cu cat esti mai mare si mai trecut prin viata si ai mai multa experienta iubesti mai altfel. dar asta nu inseamna ca batranii iubesc mai bine ca sunt mai in varsta. dar sunt totusi batrani care iubesc cum nu iubesc nimeni pana pe la varsta lor. depinde nu e lege. dar nu te gandi ca la 15 ani iubesti. si poate sa ma injure toti pustanii si toate pustoaicele care au suferit din dragoste dupa mikey mouse.

| Lur656i a răspuns:

| h3r a răspuns:

Din momentul in care o sa-ti imparti viata cu partenerul, cand nu o sa contezi tu, ci el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar de la 13 in sus.
Sau 1(daca iti iubesti mamalaughing)

| Numero1 a răspuns:

Pai de cum ai iesit din gaura. Iubirea nu are limite de varsta. Eu cred totusi ca iubirea adevarata este doar la maturitate, dar cea mai puternica dragoste este prima sau ce-a pentru familie.

| MetalForever a răspuns:

Prima iubire adevarata o ai pentru mama ta.

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Cred că de la vârsta când reușești să înțelegi pe deplin acest sentiment... unii nu au reușit până au închis ochii...

| rTaxq a răspuns:

De la cat ti se scoala "cucu" b-)
Bitch Pleasetalk to the hand

| Andrei_Ivanescu_1998 a răspuns:

Pai, ca sa nu incepem cu basmele, dragostea(stiintic vorbind), apare abia dupa ce se elimina cea mai mare cantitate de hormoni, dupa varsta de 20-21 de ani. Pana atunci, cea mai mare parte, sa zicem 90%, este numai atractie fizica, asa ca terminati-va cu dragostea la 15 ani, vreti numai sa atrageti atentiawinking

| sayra2937134 a răspuns:

Pai eu am... niste ani nu-s multi asa vreo 13winking si iubesc un baiat din toata inima si firea si tot ce am imi bun in mine il iubesc la nebunie si iubirea nu are limita de cand aveam 5 ani ma uitam dupa baieti si cred ca majoritatea dar in orice caz la orice varsta putem iubi bafta

| Orand a răspuns:

Depinde la ce fel de iubire te referi. De exemplu, un om normal iubeste din clipa in care s-a nascut, isi iubeste parintii.
Daca te referi la iubirea dintre doua persoane de sex diferit (sau acelasi sex, nu iti cunosc casul big grin) nu cred ca exista o varsta limita, adica poti iubi de la orice varsta, trebuie doar sa gasesti persoana care te face fericit si langa care nu poti sa te abtii sa zambesti, stiu din experienta happy