| comet a întrebat:

M-am abonat fara sa stiu ca costa ceva pe siteul de jos
Si mi-au luat 3 euro. Apoi am trimis un mesaj la 1229 cu STOP JOCURI si au zis ca m-au dezabonat. Saptamana asta mi-au mai luat 3 euro. Am trimis iar mesaj la 1229 cu STOP JOCURI. Apoi am sunat la numarul lor si au zis ca pentru a ma dezabona de la toate cluburile sa apas tasta 2. Apoi au zis ca m-au dezabonat. Dupa am dat sa INFO la 1229 si au zis ca nu sunt inscris la nici un club. Credeti ca imi va mai lua ceva? Unu zicea ca iau 3 euro / sms. Daca imi iau 3 euro / sms o sa am 12 euro. Si luna trecuta am avut 10 euro.

3 răspunsuri:
| GEO9999 a răspuns:

E o prostie asta cu sms la jocuri e un fel de a face bani din greselile unora. mai verifica o data daca ai fost dezabonat si creditu
sfatul meu e sa nu te mai inscri pe asa ceva ca astia scot multi bani din asa ceva

funda te rog

| DekaMari a răspuns:

Aceeasi chestie am patit-o si eu chiar acu cateva zile in care am pus nr meu pe un site din acela cu jocuri cum ca as fi castigat un iphone sau cv gen dupa care a 2 a zi m-am trezit ca din abonamentul meu cu 0 Euro suplimentar sau facut 3 dupa care a 3 zi sau facut 6 culmea e ca acest abonament este un scam. facut de Orange in parteneriat cu un hacker care prinde toate aboanementele si cartelele cu credit pe ele si va lasa fara singura solutie dupa parerea mea cea ce am facut si eu ar fi sa va duceti la sediul central Orange le spuneti problema le mai spuneti ca nu platiti nimic (asta pe aboanement) si singura solutie ar fi sa-i dati in judecata asta daca aveti abonament pentru a face dovada clara a furtului. Asta voi face eu. Si nu dati mesaj cu stop joc findca dupa 7 zile acest mesaj va fi de 10 euro

| tpac a răspuns:

Nu mai trimite sms la 1229 cu stop joc, pentru ca e taxabil 3E.si nici nu mai suna la nr.ala.suna la numarul asta .0800110610.si iti va raspunde un jegos de operator si iti dezactiveaza optiunea pe loc fara taxa.ai grija mare cu infractorii astia de la Orange si jegosii lor de parteneri care fac hotie pe fata. sper sa rezolvi problema. funda te rog.