| Micheille a întrebat:

M-am gandit, sa va aud daca vreti excursiile de anul trecut din 1 iunie. Uitatzi-o pe a mea

Clasa mea in excursie

Eu si Antonia eram cele mai bune prietene, oriunde stateam statea si ea. De 1 iunie, mergem la Calarasi, fiecare isi alege tinuta ei, iar Antonia fiind entuziasmata, Ma suna:
-Alo? Miha? Cu ce te imbraci si ce iti duci?
-Buna Anto! Imi iau niste pantaloni scurtzi, o bluzita verde cu alb in dungi o basca, si niste adidasi si imi duc camera, telefonul, si ceva sa ne jucam! Tu?
-Eu imi iau si niste patalonii scurtzi, si mai vad eu.
-Bine, in 12 minute vine autocarul! Ma duc cu 1 min acolo inainte!
-Vin si eu atunci! Hai ca mai vorbim acolo, ceaoo
-Ceaooo
Si a ajuns autocarul, vreo 21 de copii asteptau in fata casei mele(caci eu stateam fix in fata unde trebuia sa vina autocarul.Am ajuns, sunt in autocar, vom pornii spre Calarasi.Intre timp, barfeam despre Justin Bieber, cu premiera lui si despre Willow Smith, cu muzica ei whip my hair si ce talent are:
-L-ai vazut pe Justin Bieber? A castigat locul I in clasamentul "Copii au talente" si Willow Smith locul II.Asa-i ca e palpitant?
-Da, Willow e o fata frumusika, si Justin la fel, si cum am sa ma cheme pe mine?
-Cum?
-Antonia Bieber! Hehehehehe!
-Si pe mine Mihaela Bieber.
-Sau sau il stii pe Jadem? Ala care o facut echipa cu Justin la Never Say Never?
-Da! Ce-i cu el?
-Antonia Smith! hehehehehehe
-Sau sau Mihaela Smith! Amandoua suna benee no soro?
-Da sorioara! Hehehehehehe
-Hai sa ne strangem acolo la scari, sa jucam carti cu feteleeee!
-Antonia, cheamale tu pe feteeee!
-Bine!
-Fetelor, veniti la o partida de septica si cruce?
-Da!
-Bun sa incepem!
Si ne-am jucat, vreo 1 ora de septica si 1 ora de cruce, dupa aia, un bun meritat somn ni sa asezat pe gene, toate dormeam pe umarul celeilalte.Am ajuns, insfarsit in fata hotelului de 3 stele, cu piscina.Am filmat, de sus pana jos, de jos pana sus pana si in camere.Seara,frante de somn, nici nu am apucat sa-mi dau papucii de casa din picioara c-am adormit. Dimineata pe la vreo 9 fix, ne am trezit toate.Ne am dus jos sa mancam, nu am apucat sa ne imbracam, o masa de 10 pers.la fete si de 11 la baieti, eram in pijamale si lumea ne privea ca pe niste vedete, si un baiat venise sa ne spuna:
-Iaa, parca suntem vedete, se uita lumea la noi, parca am fii intruchiparea pamantului, zise Andy, un coleg de la noi
-Da da, imediat ne apucam a face parada modei ca o sa inceapa a rade de noi si cu nasu', zise Antonia.
Ma bag eu:
-No ho ho, bine, n-am apucat a ne da pijamalele jos, si? Abia am ajuns si nu trebuie sa le facem pe plac nu? Bun.Vine si mancarea.
Vine ospatarul cu rac.
-Poftiti, delicatesa de 5 stele moatmoatzel', rac cu sos de soia, cu felii de cartofi si de varza. Pofta buna!
Zice Antonia mirata:
-Da cum de? Noi tratati asa? E ceva miraculos pentru noi!
-Da, tu ce crezi ca aici numai pireu pate si snitzel in fiecare zi?
-Ia ca vin si sucurile! Zise Cristinutza, o colega de la noi.
Zice ospatarul:
-Sucurile, cola, fanta, sprite, nectar cine a comandat?
Zicem toate:
-Eu!
Si ni le pune pe masa, toate luam sucurile si le bem.Mancarea era extrem de buna, sosul de soia extraordinar cu un gust de te lingeai pe degete.
Si mergem, pornim prin calarasi, peste tot.
Si ajungem in parc, ne dam ne pliktysim, iar eu, intind o patura si stau la soare.Cu un sprite langa mine, ochelarii, basca si stau.Peste vreo 10 minute am pronit la hotel.Si iarasi pe autocar. Mi sa facut somn, am adormit pana am ajuns, dupa aia mi-am luat costumu de baie si in piscina, ochelari si am stat povesteam cu Anto:
-Si, iti place? Mie da...
-Mda mda, imi place! Ia uite inghetata gratis!
Vanzatorul spune:
-Veniti copii la inghetata buna:mere pere cirese si de menta!
-Domnule, dati-mi una de pere si una de menta va rog!
-Bine copilo, ia uite!
-Multumesc.
Si ne ducem inapoi la piscina.
-Ce buna e a mea, spune atonia.
-Si a mea, si a mea! spun eu.
Si ne culcam pe la vreo 1 noaptea, frante, si suparate ca mergem maine.
A sosit vremea, bagajele le impachetam.Ne oprim in Baia mare, acolo mergem la McDonald's si ne luam mc puisor si burgeri altii, jucariile erau foarte frumoase:
-Uau am castigat-o pe Fiona din Shrek.
-Eu am castigat un catelush ce umbla, merge si vorbeste.Uau!
Si am pornit pe drum.Pana am ajuns am cantat un cantec compus pe moment:
-Aho aho din nou acasa, drumui lung, s-am obosit, drumu-i lung s-am obosit, hai acasa soferule, dune dune dune-acasa, sa mancam si sa stam, pana maine ziua, si sa stam pana maine ziua.Hai-ho,hai-ho,hai-ho soferule, a un redbull si dune-acasa, acasa acasa...
Si pana la urma am adormit cand am ajuns acasa, nu am apucat a zice nimic, ca am si adormit.

Dau funda la cea mai amuzanta povestire!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pierdut cele mai importante 5 minute din viata mea citind cacatu asta de povestire :-&