| Bubble_7593 a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva cu 2 fraze in engleza o parte past perfect o parte past tense. Dau fuuundaaa; x

3 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Ti e asa greu sa iti faci tema la engleza? Mai ales cu astea simple? Sunt sigura ca ai regula pe caiet. Degeaba ti le da cineva mura in gura daca tu nu pricepi

| NoName_7204 a răspuns:

Pff

Salut!

Dar exista mai multe categorii de past perfect si past tense
De ex.:
1.Past tense simple [She was a very good driver]
2.Past tense continuous [They were frying some beef yesterday]

1.Past perfect simple [I had drunk five glasses of Orange juice by nine o'clock]
2, Past perfect continuous [They had been listening to your CD all summer]

Exemplele sunt cam de gradi, dar n'am chef de gandit la ora aceasta! laughing

Si nu sunt fraze

Anyway. sper sa te ajute la ceva
Le poti dezvolta tu in asa fel incat sa le transformi in fraze!

*:*
Succes!

[~.~]

1.Past

| Mariusssss a răspuns:

De ce nu esti in stare sa-ti faci temele? a? laughing