| simplu36712541 a întrebat:

Ma doare piciorul drept pe la genuchii de 3 zile...nu am nici o vanataie si nici nu m-am lovit...cand vreau sa aleg imi pierd echilibru iar cand ma sprijin pe el ma doare ingrozitor stie careva care ar fi problema am auzit ca ar fi ceva legat de vene da nu stiu sigura si cum as putea sa scapt durere

3 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Daca te doare pe interior (cum sa-ti explic... acolo unde se unesc genunchii cand apropii picioarele) poate fi o ciupitura de menisc care de obicei trece singura.
Daca te doare la spate exista posibilitatea sa fie afectate ligamentele si nu e bine deloc.
In general nu te joci cu durerea de genunchi fiindca acolo sunt multe chestii sensibile pe care daca nu le tratezi la timp se agraveaza si ajungi la operatie. Mergi te rog la ortoped sa-ti faca o radiografie, numai asa vei sti sigur ca nu e nimic grav.
Daca nu ai cazut, nu te-ai lovit, nu ai calcat stramb poate fi doar o inflamatie, iti da o crema si trece in cateva zile dar trebuie sa te convingi ca nu e ceva care sa evolueze spre lucruri mai grave.

| Lulu44 a răspuns:

Mai asteapta o zi-doua. iti poti face masaj pentru a stimula circulatia sangelui. daca durerea persista, du-te la medic!

| any_3871 a răspuns:

Cred ca te dor muscii la mine tot asa s-a intamplat tot nu puteam sa imi tin echilibrul pai uite ce ai sa faci pui apa sa fiarba in ciainic amesteci oul cu otetul si dupa ce fierbe apa o pui in farfuri cu ou si otetinmoi in bint si in vata fa asa 5 zile si vei vedea singura rezultatul