| Danielaaa22 a întrebat:

Am o problema. Acum cateva zile, nu stiu exact cand, m-am lovit la sanul stang. Astazi, cand m-am imbracat, am simtit un fel de nodul. Problema este ca nu ma doare, nu ma inteapa, nu am nici o durere ce ar putea semnala acel nodul. Am 18 ani. La sanul drept, nu am acel nodul... Ma puteti sfatui ce sa fac? NU VREAU LA DOCTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

E o lovitură nu cred că este un nodul. Așa ca să îți ieși din păreri fă o mamografie.

| ghostbusters a răspuns:

Mai bine sa previi, decat sa tratezi... vorbeste cu mama ta si spune-i sa mearga cu tine la doctor

| Andr33a123 a răspuns:

Nu vad ce poti face decat sa mergi la decor sau sa vorbesti cu parinti tai. {mama in special}