| psycho123 a întrebat:

Ma pot da pe rampe si cu role normale?

Răspuns Câştigător
| davedavedave93 a răspuns:

Roțile din mișloc îți oferă stabilitate și aderență în plus. Cred că se scot dacă faci trick-uri gen alunecări pe balustrade sau altele de genul. Scoaterea roților din mijloc ar putea ușura puțin rola și poate ajută puțin la sărituri însă impactul „aterizării" va fi preluat de mai puține roți iar presiunea pe sistemul de prindere al roților va fi implicit mai mare astfel că riscul să îți sară o roată sau să îți deteriorezi rolele este mai crescut.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

S-ar putea sa nu te tina mult rulmenti, dar da poti

| davedavedave93 a răspuns:

Da. Scoate franele alea din spate ca să nu te încurce la rampă și învață să oprești fără frâne. Dar nu lua cele mai ieftine pe care le găsești. Ceva mai rezistente.

| psycho123 explică (pentru davedavedave93):

Mi-am scos franele cum am cumparat rolele ca ma enervau laughing
Stiu sa merg si sa pun frana, dar ar trsbui sa le fac altceva? Am inteles ca se pot scoate rotile din mijloc, dar nu stiu daca ar fi bine, adica au rolul lor laughing

| davedavedave93 a răspuns (pentru psycho123):

Roțile din mișloc îți oferă stabilitate și aderență în plus. Cred că se scot dacă faci trick-uri gen alunecări pe balustrade sau altele de genul. Scoaterea roților din mijloc ar putea ușura puțin rola și poate ajută puțin la sărituri însă impactul „aterizării" va fi preluat de mai puține roți iar presiunea pe sistemul de prindere al roților va fi implicit mai mare astfel că riscul să îți sară o roată sau să îți deteriorezi rolele este mai crescut.