| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta plz si pe mine! As vrea sa incerc World Of Warcraft pe un server privat; dar e o problema.Nu stiu cum sa-l fac.Tre sa am WoW Cataclysm, Wrath of The Lich king? Un coleg mi-a zis ca trebuie sa am WoW client si sa ii fac patch-urile pana unde cere serverul privat dupa care sa inlocuiesc ceva fisiere, da as prefera sa ma ajutati voi daca stiti.

Răspuns Câştigător
| mediu a răspuns:

Poi uite cum e :in primul rand trebuie sa ai aceeasi vers ca si serverul(asta scrie pe siteul serverului, in general e 3.3.5a)ATENTIE! patchurile trebuie sa le descarci separat de pe net ca daca ti-l upgradezi cu lucncheru de la wow o sa-ti fac vers 4.0. 0iar apoi dupa ce ai vers. serverului trebuie sa setezi realmlistul serverului /world of warcraft/data/enUS(sau GB depinde ce ai)/realmlist si deschizi cu notepad stergi tot ce e acolo si pui realmlistul serverului pe care vrei sa joc si binenteles trebuie sa ai cont pe acel server.BFT!

1 răspuns:
| IliuTZA_5884 a răspuns:

Ma depinde de server vezi ca iti scrie pe site si iei de pe acolo pe unde scrie REALMIST copiezi ce e pe site trebuie sa inceapa asa:,, set realmlist" si te duci in folderul unde ai WoW in Data, EnUS si ai pe acolo realmist in faci pe notepad si il modifici cu realmistu de pe server. Daca nu ai inteles ceva baga ID-ul:ilietw! SUCCES