| Raamonikaa a întrebat:

Mai citeste cineva vreo carte? Daca da, ce anume cititi?

Răspuns Câştigător
| Piscotel a răspuns:

Eu citesc tot ce-mi pica in mana cand am timp...de la Harry Potter pana la Moartea Ceausestilor.
Ultima carte pe care am citit-o a fost "In cautarea timpului pierdut"- Marcel Proust

12 răspunsuri:
| AmandytaErhan a răspuns:

Buna scumpa, eu anul asta, spre surprinderea mea am citit 9 carti. cu toate ca sunt pu copii imi place colectia goosebumps de r.l. stine,, cartile care iti dau fiori'' sunt niste carti de groaza super. si am citit vara asta 2 romane dealu alexandr beleaev,,capul profesorului dowell'' si,,omul amfibie'' poate ai privit filmele dar in orice caz nu poti sa mori pan nu le citesti

astea mi-au placut cel mai mult pe langa asta am mai citit,,interviu cu un vampir" sau cum se mai numea ca am luat-o de la biblioteca si nu tin minte este despre un vampir care povesteste despre el si vampiri, e tot interesanta dar nu-i tip,, jurnalele vampirilor" am mai citit,, omul invizibil'' care tot nu poti muri pan nul citesti

succese scumpa

| PrecioussGirl a răspuns:

Daa citeesscc :X
jurnalele lui stefan (cu revista bravo)
jurnalele vampirilor
twilight
bestia
love struck
si as mai vrea: sange albastru, academia vampirilor etc.

| claudiua a răspuns:

Da.Imi place foarte mult sa citesc o carte buna decat sa ma uit la un film.Pai acum citesc,,Robinson Crusoe,, de Daniel Defoae, am mai citit,,Mara,,,,, Sebastian Darke,,,, 2 ani de vacanta,,,, Vulcanul de aur,, si multe altele, dar acestea au fost cele mai recente.
P.S Am 13 ani de acea citesc astfel de carti.
Tu citesti?

Harry Poter, Zanele Nazdravane, Jules Verne-Insula misterioasa, Fabule, carti recoandate, Pintalnii calatori, G G Marquez - Un veac de singuratate, Tratat de descompunere, Emil Cioran, Sadoveanu - Baltagul, Ioan Petru Culianu - Pergamentul diafan, GG Marquez, Toamna patriarhului, Umberto Ecco - Numele trandafirului, sufocare de chuck palahniuk, Mario Vargas Llosa - Conversatie la Catedrala, Mateiu Caragiale - Craii de curte veche, Zbor in bataia sagetii, Erich Maria Remarque - Pe Frontul de Vest nimic nou, Vampiratii, Ferma Animalelor.
Aici sunt carti din top 10, citite, care le voi citi, care le citesc si care imi par interesante. Succes.

| AlabalaAnonim a răspuns:

Eu personal mai citesc "Legiunea blestematilor" si toate cartiile Harry Potter, sunt de abia la prima dar incet incet avansez laughing

| Sorana087 a răspuns:

Da mai citesc...imi plac mult cele scrise de Mircea Eliade cum ar fi Maytrei, Domnisoara Christina, Dragostea nu moare sau cea scrisa de Sandra Brown:Tu esti tatal copilului meu daca iti plac cele de dragoste.sau Gazda de stephanie mayerlove struck

| bendis92 a răspuns:

Mi-am propus anul acesta sa devorez toate cartile Agathei Christie. momentan citesc "Crimele A.B.C."

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

Momentan citesc Morometii happy

| blueberry05 a răspuns:

Da se mai si citeste, eu ieri am terminat de citit ''Fiica alchimistului'' de Katerine McMahon.

| Alinutaaaalina a răspuns:

Jar,de Liviu Rebreanu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti bisericesti, fac bine la corason

| rrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Idiotul