| Dana2103 a întrebat:

Mai merg cursurile de canto la 21 ani?
Dar cele de auto-aparare?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Oops, am uitat sa dau link: https://www.youtube.com/c/amvocalstudios

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele variante merg, mai ales cele de auto aparare.

| Werrich a răspuns:

Cele de auto-aparare merg oricand daca vrei sa faci doar pentru a cumula informatii nu pentru a face performanta. De canto nu stiu, dar la chitara aveam un coleg in varsta de 40 de ani, incepator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da.

| Dana2103 explică (pentru Werrich):

Doar pe voce.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Dana2103):

E tipul asta pe YouTube (or mai fi si altii) care incearca sa-i faca pe oameni sa inteleaga ca a canta cu vocea nu e un talent innascut, prezentandu-si modul in care a ajuns el sa cante.
Aceeasi parere o am si eu. Iti poti modela vocea in cativa ani daca depui efort.

Artele martiale chiar n-au nicio limita de varsta. Eu m-am apucat de krav maga acum cativa ani. Ideal ar fi sa iei cu tine o persoana cu care te intelegi ca sa exersati si in afara orelor de curs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa gasesti vocalize pe Youtube cauta Diana pap

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Merg foarte bine ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai intai te apuci de vocalize, dupa poti sa te prezinti la canto.dar daca nu ai 40 % talent nu esti facuta pentru muzica.

| Sn4k3 a răspuns:

E tarziu, nu te mai poti apara de la 21 de ani.

| darrio2007 a răspuns:

Ambele, că sunt „inrudite".

| CleanHeart a răspuns:

Da
Niciodata nu e prea tarziu sa se ocupe un om de muzica mai ales daca are voce
Cele de auto-aparare sunt necesare mai ales pentru fete, pe langa mai luam cate un pistol laughing

| Adry05 a răspuns:

Auto-apărare sunt foarte ok la orice vârstă
de ce ar fi târziu canto la 21? nu e ca și cum pierzi vocea laughing depinde ce vrei să faci.