| pinkflower a întrebat:

Maine dau teza la romana :-s. Sunt clasa a 5 a si pentru ce-i care sunt mai mari si au dat teza cand au fost pe a 5a, a fost grea, ce sa mai recapitulez?

Răspuns Câştigător
| Katalyn_6104 a răspuns:

Pai,eu sunt in clasa a 7a...Din cate imi aduc aminte teza in clasa a 5a a fost cea mai usoara posibila big grin. Recapituleaza partile de vorbire, vezi daca stii sa faci o caracterizare buna sau argumente pentru diferite texte siiiiiii...sa stii sa comentezi figuri de stil. Nu-i mare lucruwinking eu am luat 10 fara probleme in a 5a laughing Sigur iei nota mare tongue

4 răspunsuri:
| Reyskate99 a răspuns:

Si eu is la fel,numa ca o dau poimaine si subiectele difera de scoli,da repetati din partile astea de vorbire,din chestiilea alea cu sufix si prefix, si altele ce leai facut mai demult, nu ce leai facut ieri sau azi. funda?

| Fantasy a răspuns:

Cand am dat-o in clasa 5 din cate imi amintesc in primul semestru am luat o nota mai micuta da in al doilea mai buna.deci fi mai atenta decat am fost eu laughing si recapitulezi ce ti-a spus profa/profu

| Al3x_8582 a răspuns:

Eu sunt a8-a.nu mai imi aduc aminte exact ce am avut la teza din a 5-a dar a fost destul de usor. acum depinde si de profesor/profesoara daca vrea sa va dea usor sau greu...

| remotay1 a răspuns:

Simplu si eu am maine si tot ce iti zic eu e sa inveti