| Adr1aNNN7 a întrebat:

Sunt clasa 9 semestrul 1 si maine dam teza...Ce ar trebui sa recapitulez? (Nu vreau raspunsurio gen:TOT!).
Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, la ce anume dati teza:
Matematica, limba romana, biologie, informatica etc?
La ce anume?!
La matematica daca nu mergi pe logica, n-ai facut nimic!
La matematica trebuie sa exersezi tot timpul daca vrei sa stii ceva, daca nu SALUT! nu faci nimic daca nu inveti formule, este stiinta exacta, trebuie s-o tratezi ca atare.
La celelalte e la fel, doar ca acolo, cum e romana, se poate invata ce e mai important, ce crezi ca ti-ar putea pica, de regula ce subiect este mai greu, acela pica, trebuie sa te axezi pe lucrurile cele mai grele de invatat, nu cele mai putin grele, si nu merge ca maine am teza la nu stiu ce si pana astazi n-am fost capabil sa invat din timp ca sa stiu ce trebuie si sa fiu pregatita pe ziua de maine, cum e astazi, doar mai deschid caietul/manualul si mai repet ce nu stiu, trebuie sa te pregatesti din timp, sa stii formule, definitii, totul.
Succes la teza!
Te pup!

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde de profilul tau. Si de profesor. Nu putem sa stim. Nu a mentionat profesorul macar in mare lectiile din care dati teza? Sau sa va dea un plan de recapitulare?

| CautNume a răspuns:

Nu vrei raspunsuri "de gen:TOT!", dar din cam tot ce-ai facut dai teza.

| Adr1aNNN7 explică:

Mate

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu ai precizat la ce materie! O sa va primesti de la profesorul/profesoarea planul de recapitulare!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuuuussssss a răspuns:

De pinde la ce dai teza! Nu pot sa te ajut momentan