| oanyyy a întrebat:

Maine merg la mare(LOL)doar e vara! ce sa iau cu mine! ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

day dreaming Eu plec peste 13 zile si deja nu mai am stare! Ar trebui sa incep sa-mi fac lista, de fapt chiar asta seara mi-o voi face ca sa mai rup din timp. Ar fi cam asa: tricouri, fuste, blugi[lungi si scurti, ca nu se stie cum va fi vremea uneori], un hanorac pentru serile racoroase si dimineti, lenjerie intima, o sapca/palarie pentru zilele insorite, ca sa nu faci insolatie si sa-ti protejezi parul de soarele prea puternic.
Sa-ti iei niste agrafe, clame, moate de prins parul si o perie sau un pieptan.
Ia-ti cateva prosoape[pentru plaja si la hotel sau unde vei sta, cand faci dus], sapun [in caz ca nu au acolo], samponul, periuta si pasta de dinti, epilatorul[daca il vei folosi acolo], trusa de machiaj, alte farduri, rujuri, o foarfecuta si o *** de unghii, creme de corp/fata daca folosesti, lotiunea de plaja cu protectie UVA, ochelari de soare, costume de baie, slapi, sandale, tenesi, parfumuri si deodorant si revin dupa ce vin de afara x. x distractie placuta!

3 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Tot ce este necesar. dar dc mergi asa de tarziu? deja se raceste apa:-ss

| marrr a răspuns:

Asa, am revenit:d In afara de acele lucruri sa-ti mai iei niste rochite frumoase si briz-brizuri, bijuterii[dar nu foarte multe, sa nu le pierzi]. Niste lantisoare, bratari si restul sa fie chestii de plastic. Desi nu cred ca o sa ai nevoie, poti sa-ti iei cateva absorbante daca stii ca iti vine in acea perioada[depinde si de varstabig grin].

Niste gentute, portofelul cu banii, oja si acetona pentru serile in care nu vei avea ce face, niste carti. Poti lua si carti de joc, remi, monopoli, servetele umede, telefonul, o camera foto daca ai si baterii incarcate[sau acumulatorul], reviste. Poti sa-ti faci un oracol, desi nu prea vei avea timp sa scrii in el daca o sa fii ocupata cu marea. Sa ai parte de o vreme buna si insorita si de multa distractie>big grin

| Fluffy a răspuns:

Palarie, lotiune, costum de baie alea alealaughing