| scully a întrebat:

Marker-ul permanent (negru) se ia la spalat de pe bumbac?(bumbac 100%)
Fundita happy

Răspuns Câştigător
| Bianca_6973 a răspuns:

Marker-ul permanent negru nu se va lua de pe bumbac, indiferent ca il speli cu cel mai bun detergent din lume.

4 răspunsuri:
| kqwjy a răspuns:

Nu.ca si eu am am avut scris pe un tricou, superb, il adoram. caree. din pacate, un copilas mic, mi-a scris pe el cu marker permanent. sorry:-ss
l-am spalat de multe ori.nu cred ca se mai ia.
daca stie cineva vreo solutie, da-ti raspuns si eu ma uit.
thx!

| rhe3a a răspuns:

Incearca cu vanish, daca nu merge cu asta atunci...

| Fetitza_7841 a răspuns:

S-ar putea sa nu apara doar ca trebuie vreo 10 spalari.Si conteaza si cat te-ai murdarit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerneala din markere se dizolva cu acetona. daca bluza e alba, incearca sa bagi doar partea scrisa in acetona. inalbitor Ace ai incercat? ( clor doar daca e alba ). si spirtul scoate urmele de marker dar nu la fel ca acetona. dupa ce clatesti locul patat cu acetona neaparat spala tricoul pentru ca altfel poti lua foc ( acetona e extrem de inflamabila).