| AlecsLexx a întrebat:

Care e cea mai rapida metoda de a curata marker-ul negru, permanent, de pe parchet laminat? Funda, urgent.

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca e permanent, permanent ramine. Si atunci singura solutie ramine schimbarea placii(lor) ce a fost murdarita.

| AlecsLexx explică (pentru cristi202):

Incercasem cu alcool, acetona, diluant, acid acetic, nu a mers nimic. Am gasit pe un forum ca merge cu guma de sters, si a mers.

| cristi202 a răspuns (pentru AlecsLexx):

E bine ca a mers cu guma de sters, altfel, erai intr-o postura nefericita

| foxsilver a răspuns:

Acetona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcool sau acetona

| soloangel01 a răspuns:

Merge cu acetona. Pune pe un servetel acetona si freaca.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Incearca cu spray(șprei adica)si stergi cu o carpa apoi.

| Violeta_Negoita_1992 a răspuns:

Alcool sanitar

| steflui1824 a răspuns:

Incearca cu spirt, dar daca nu se duce nici asa incearaca cu acetona. big grin