| alexandra19961996 a întrebat:

Merita sa mori daca famila te dispretuieste fara sa le fi facut nimic iar prietenul sa vrea sa va despartiti din cauza sexului?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scuza-ma ca ti-o spun direct si dur: este o mare tampenie.
O asemenea familie nu merita decat indiferenta ta, bineinteles daca dispretul nu este din vina ta si atunci tu trebuie sa indrepti lucrurile.
De asemenea, acela care vrea doar sex nu-ti este prieten si trebuie lasat in plata Domnului. Lac sa fie ca broaste sunt destule si lacul exista, este societatea.
Daca tu te gandesti la asta te sfatuiesc sa lasi gandurile pesimiste, viata merita traita, mai ales daca esti la varsta frageda si frumoasa data de anul de la avatar.

| cila1995 a răspuns:

Incearka sa le demonstrezi ca nu-ti pasa de ei traeste si tu cu viata ta, ignorai.Nu merita sa mori poate vei obtine ceva in viata asta si atunci le vei demonstra si parintilor si cretinului tau ca esti mai buna decit ei.

| Xellita a răspuns:

Nu merita, viata merge inainte si cu bune si cu rele, daca acum ai in fata un obstacol trebuie sa treci peste el, nu sa te impiedici si sa cazi, crede-ma asa simteam si eu cand am vazut ca familia mea parca imi este impotriva si am plans si tot am plans si ma gandeam la ce e mai rau, adica mai mine e sa mor; dar nu e asa! Trebuie sa ai credinta! Dumnezeu iti da si greutati pentru a.ti testa credinta! Nu renunta! Lupta pentru tine!