| andreilucian2010 a întrebat:

Mi-am cumparat un cititor de card micro sd cu mufa usb de la Vodafone si il introduc in spate la calculator si nu mi-l citeste. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Driverele placii de baza sunt instalate corect? Verifica daca altceva (webcam, etc) functioneaza in acel USB. Incearca si in alt USB.

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai baga si cardul in cititor...

| andreilucian2010 explică:

Am uitat sa mentionez, am bagat si cardul in lacasul corect

| andreilucian2010 explică:

Am facut si asta si da functioneaza becul rosu de la acel cititor este aprins!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi problema, tot usb mobile card reader de la vodafone; mai am o problema, cand il bagam arata ca e conectat, am dat pe setari nu stiu cum si era *enable*, eu am dat *disable*-acum partea proasta e ca nu mai apare nici ca e conectat la pc si nu mai stiu cum sa il fac la loc*enable*. cine ma poate ajuta cu un raspuns?

Întrebări recente