| Fetitsa123 a întrebat:

Mi-as face un hobby ca sa scap de plictiseala si de calculator. Dar nu imi vin idei ce hobbyuri as putea avea.Sugesti?(orce dar sa nu fie pe calculator sau jocuri virtuale). Sunt fata. Funda pentru cele mai bune.

9 răspunsuri:
| Himera a răspuns:

Apuca-te de aleargat, inscrie-te la un curs la tenis/volei/handbal. Apuca-te de pictura, origami, citit, handmade, compuneri cu diverse teme, benzi desenate, incearca sa inveti mai multe tipuri de scris( 3D spre exemplu), inventeaza povesti, inscrie-te undeva ca voluntar, apuca-te de ciclism. Hai, ca gasesti tu, doar esti fata desteapta. happy Unde stai? Poate ne apucam de alergat impreuna.hee hee

| avrika07 a răspuns:

Poti sa faci gimnastica,sa faci bratarile prieteniei,sa desenezi, sa crosetezi, sa citesti sa faci chestii ciudate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pescuit!big grin...dar vezi ca e o boala grava pescuitul! nu stiu pe nimeni sa fii scapat de ealaughing

| epurel a răspuns:

Ciclism, jogging, invati sa canti la un instrument, handball.

| miriammiki a răspuns:

Incearca quilling. E grozav!(desi f. migalos) http://www.lorette.ro/quilling-sau-arta-de-a-rula-hartia/ Cu incredere!;)

| jaguar12 a răspuns:

In primul rand nu incerca ceva ce nu te atrage, in al doilea rand nu incerca ceva la care iti trebuie talent(cantat la chitara, pictura) pentru ca daca te apuci de ceva si nu ai talent, nu faci decat sa te enervezi.
1. poti incerca cititul(dc ai 11, 12 ani ti se va parea o porcarie, nu e chiar asa)
ex: Harry potter, sherlock holmes, tunele etc
2. poti sa faci un sport:volei, tenis, handbal etc
3. poti colectiona ceva(timbre, bani vechi, sau dc esti fata cercei, bratari)
4. fetele de la mine din cls( cls a 8a) impletesc bratari( si le mai si vand). e super cool.
5 INCEARCA CE ITI PLACE SI TE ATRAGEN FARA SA TE PLICTISESTI DE ACEL LUCRU. CAND TE-AI PLICTISIT DE EL NU MAI O HOBBY! SUCCES! funda

| mihaitacelmare a răspuns:

Mai fa-ti si tu o degetica ( masturbare) scapi de plictiseala si o sa ai si energie safaci dupa aia orice altcevawinking

| redu96 a răspuns:

Incearca sa faci ceva ce te atrage si nu are legatura cu calculatorul.

| VampireKathrineLone a răspuns:

Hei de ce nu incerci sa faci cu prietena ta filmulete amuzante, in care faceti chestii ciudate, cum ar fi sa dai cu spuma de par un balon chel, apoi sa il machezi si de ce sa nu dansezi tango cu un manechin dezbracat si alte chestii. Apoi dupa ce le-ati terminat sa le puneti pe youtube, si s-ar putea sa aveti multe vizionari, dar trebuie sa astepti ceva ca sa se incarce.