| PetricaJitu69 a întrebat:

N-am viata sociala, toata lumea rade de mine, cum pot sa am o viata sociala?

astept hate...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inchide telefonul, televizorul, radioul si computerul si iesiafara din casa!
Intalnirea cu oamenii de pe strada, prin magazine, prin parcur...toate sunt "socilizare" si intreactionarea cu ei, inseamna sa ai "viata sociala"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghinion, n-avem "hate" - out of stock.batting eyelashes

Intr-o zi ii pusesem o lesa unui caine de pe strada si m-am plimbat cu el vreo ora. laughing S-a bagat lumea in seama cu mine incontinuu, deci ia-ti un caine pentru ca ajuta mult. Te ajuta sa ai si un program de iesit afara, te incarca cu energie si incepi sa socializezi cu mai multa lume prin parc sau pe strada. Ai mai putea sa faci voluntariat, te ajuta sa-ti dezvolti abilitatile de comunicare. Poti sa practici un sport sau sa cauti persoane care-ti impartasesc pasiunile.

| Felissa13Eden a răspuns:

Daca iti spun ca e varsta, nu ma crezi, dar, da, e varsta.Doar fii tu si deschide-te treptat.
Comporta-te cum te simti tu bine si vorbeste cu oamenii cu care ai lucruri in comun.Nu te respinge nimeni daca aveti subiecte comune.
No hate! Spread love happy

| AnoAnonima0 a răspuns:

Poate esti timid, poate urasti oamenii etc.De curiozitate câți ani ai?

| PetricaJitu69 explică (pentru AnoAnonima0):

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru PetricaJitu69):

Putem sa mai vorbim daca vrei.Da-mi mesaj in privat.

| Stoica_Gabi_1988 a răspuns:

De ce iti pasa atat de mult ce spun altii despre tine happy? Aceasta intrebare m-a scos din aceasta stare, daca doresti ma poti contacta in privat si te pot ajuta cu cateva sfaturi sa te ridici moral, imi pare rau ca am fost timid si nu am avut ajutor de la nimeni pe plan moral, dar daca doresti sunt aici disponibil sa te ajut cu situatia in care te afli happy