| iamaprincess a întrebat:

Neata TPU!
Am nevoie de ajutorhee hee
Am un prieten care vrea sa impresioneze o fatalaughing si acea fata se uita la Saracii Tineri Bogati imi puteti da ceva despre aceasta telenovela? adica ce se intampla, ce va place etc
(funda )
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Fotbalistul a răspuns:

Alejandra Paz (Carmen Villalobos) este o tanara de 17 ani, draguta si linistita, dar care are un caracter puternic.
Titlul original: Ninos Ricos Pobres Padres
Tara: Telemundo, Columbia, ‚
Anul: 2009

Distributie:
Carmen Villalobos - Alejandra Paz
Aylín Mújica - Veronica Rios
Fabiola Campomanes - Lucia Rios
Geraldine Zivic -Mónica Sanmiguel
Juan Sebastian Caicedo - Esteban Sanmiguel
Aldemar Correa - David Robledo
Margarita Muñoz - Isabela Domínguez
Didier Van der Hove -...

citeste tot.
Distributie:
Carmen Villalobos - Alejandra Paz
Aylín Mújica - Veronica Rios
Fabiola Campomanes - Lucia Rios
Geraldine Zivic -Mónica Sanmiguel
Juan Sebastian Caicedo - Esteban Sanmiguel
Aldemar Correa - David Robledo
Margarita Muñoz - Isabela Domínguez
Didier Van der Hove - Cesar Alarcón
Millie Ruperto - Berta Robledo
Johanna Bahamón - Karina Suarez
Conrado Osorio - Eduardo Dominguez
Andrés Fierro Diego Aguirre - Son of Aura and Santiago's boyfriend
Carlos Arturo Buelvas - Santiago de la Torre
Tatiana Renteria - Aura Aguirre
Paula Barreto - Dorotea Cortés
Javier Jattin - Matías Quintana
Alexander Rodriguez - Mauricio Huertas
Juan David Agudelo - Juan Alarcón
Mónica Pardo- Anaís Obregón
Alexander Gil - Arturo Duarte
Carlos Hurtado - Rafael Robledo
Alvaro Garcia - Thomas Donelly
Margarita Vega - Juliana Pardo
Camilo Perdomo - Manuel de la Rosa Cervantes
Gabriel Valenzuela - Gabriel Granados
Maleja Restrepo - Amelia Richards
Alejandra Guzmán - Rocío Granados
Sebastian Eslava - Miguel Zabala
Juliana Gómez - María Dolores
Majida Issa - Marta Granados
Juan Pablo Shuk - Roberto de la Torre
Marcelo Cezan - Jorge Cervantes
Angela Vergara - Vanessa Vergara
Javier Delguidice - Guillermo Sanmiguel

Chiar daca a crescut intr-un mediu modest, fara sa fie inconjurata de lux, ea mereu a fost fericita. Viata ei se schimba radical atunci cand mama ei, Lucia Rios (Fabiola Campomanes), este deportata, iar ele se vad nevoite sa se mute la Ciudad de Mexico, unde locuiesc impreuna cu matusa ei bogata Veronica Rios de la Torre (Aylin Mujica) si cu sotul acesteia, Roberto (Juan Pablo Shuk). Veronica este o femeie ranchiunoasa si manipulatoare, care le primeste cu reticenta pe cele doua in casa ei.

Schimbarile din viata ei au un efect puternic asupra Alejandrei, care nu numai ca locuieste intr-un oras nou, dar trebuie sa inceapa cursurile la o scoala noua, frecventata de copiii celor mai puternice si bogate familii din oras. Copiii acestia sunt, insa, pe departe de a fi complet fericiti, pentru ca provin din familii disfunctionale, care incearca sa compenseze cu bani lipsa de afectiune sau de timp, in timp ce copiii sunt lasati in grija asistentilor personali sau bonelor. Sex, alcool, droguri, arme, toate acestea fac parte din viata cotidiana a copiiilor bogati. Violenta, santajul si afacerile murdare completeaza lista activitatilor din aceasta scoala, unde educatia are foarte putina importanta, daca nu chiar deloc.

La primul eveniment social la care participa, o petrecere organizata de Esteban (Sebastian Caicedo) si Matias, prietenii varului sau Santiago (Carlos Arturo Buelvas), Alejandra isi pierde virginitatea dupa ce este drogata, abuzata si fotografiata de violator, care ulterior posteaza pozele online. Toata lumea stie ca Esteban si prietenii lui sunt liderii si autorii acestui ritual de „initiere" pentru fiecare tanara care calca pragul scolii, dar nimeni nu indrazneste sa il dea in vileag. David (Aldemar Correa), un student care a primit o bursa pentru a merge la aceasta scoala, se indragosteste de Alejandra si devine ingerul ei pazitor. Pe de alta parte, desi Esteban are o relatie de lunga durata cu Isabella (Margarita Munoz), el este obsedat de Alejandra, si se foloseste de toate resursele sale pentru a o impresiona. Alejandra Paz are de dus o grea batalie, dar in aceasta ea va gasi iubirea adevarata in cel mai neasteptat loc. Dupa multe tradari si minciuni, ea va descoperi si cine este cu adevarat persoana responsabila pentru violul si toate nefericirile ei.

7 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Vai...mai bine ar afla ce muzica îi place fetei sau ceva hobby'uri în comun... dar nu cred ca e tocmai ok ca un băiat să vorbească de o telenovelă, e mult prea feminin.

| LittleandLiars a răspuns:

Saracii tineri bogati este o poveste despre copii care au totul si isi doresc mai mult. Telenovela se axeaza pe povestea unei adolescente de 17 ani pe nume Alejandra Paz si a triunghiului amoros dintre ea, Esteban si David. Este deportata din SUA in Bogota si se muta la sora ostila a mamei sale, Veronica. In prima zi, este invitata la petrecerea prietenei lui Esteban, unde i se pune un drog in bautura si este violata de Matias. Dintr-o data Alejandra şi mama ei sunt scufundate într-o lume de intrigi şi tradare, unde banii nu sunt simple obiecte si oamenii nu sunt ce par a fi.

David si Esteban sunt colegi de scoala cu ea si amandoi lupta pentru Alejandra.Esteban reuseste sa devina iubitul ei, insa se despart datorita intrigiilor cauzate de mama si iubita lui, Isabel. Isabel ramane insarcinata cu altcineva si il minte pe Esteban, pentru a ramane cu el. Atunci David isi da seama ca are o sansa si incearca sa ii cucereasca inima Alejandrei, insa ea inca se gandeste la fostul iubit.

Alejandra Paz (Carmen Villalobos) este o tânără de 17 ani, drăguţă şi liniştită, dar care are un caracter puternic. Chiar dacă a crescut într-un mediu modest, fără să fie înconjurată de lux, ea mereu a fost fericită. Viaţa ei se schimbă radical atunci când mama ei, Lucia Rios (Fabiola Campomanes), este deportată, iar ele se văd nevoite să se mute la Ciudad de Mexico, unde locuiesc împreună cu mătuşa ei bogată Veronica Rios de la Torre (Aylin Mujica) şi cu soţul acesteia, Roberto (Juan Pablo Shuk). Veronica este o femeie ranchiunoasă şi manipulatoare, care le primeşte cu reticenţă pe cele două în casa ei.
Schimbările din viaţa ei au un efect puternic asupra Alejandrei, care nu numai că locuieşte într-un oraş nou, dar trebuie să înceapă cursurile la o şcoală nouă, frecventată de copiii celor mai puternice şi bogate familii din oraş. Copiii aceştia sunt, însă, pe departe de a fi complet fericiţi, pentru că provin din familii disfuncţionale, care încearcă să compenseze cu bani lipsa de afecţiune sau de timp, în timp ce copiii sunt lăsaţi în grija asistenţilor personali sau bonelor. Sex, alcool, droguri, arme, toate acestea fac parte din viaţa cotidiană a copiiilor bogaţi. Violenţa, şantajul şi afacerile murdare completează lista activităţilor din această şcoală, unde educaţia are foarte puţină importanţă, dacă nu chiar deloc.
La primul eveniment social la care participă, o petrecere organizată de Esteban (Sebastian Caicedo) şi Matias, prietenii vărului său Santiago (Carlos Arturo Buelvas), Alejandra îşi pierde virginitatea după ce este drogată, abuzată şi fotografiată de violator, care ulterior postează pozele pe internet. Toată lumea ştie că Esteban şi prietenii lui sunt liderii şi autorii acestui ritual de „iniţiere" pentru fiecare tânără care calcă pragul şcolii, dar nimeni nu îndrăzneşte să îl dea în vileag. David (Aldemar Correa), un student care a primit o bursă pentru a merge la această şcoală, se îndrăgosteşte de Alejandra şi devine îngerul ei păzitor. Pe de altă parte, deşi Esteban are o relaţie de lungă durată cu Isabella (Margarita Munoz), el este obsedat de Alejandra, şi se foloseşte de toate resursele sale pentru a o impresiona.
Alejandra Paz are de dus o grea bătălie, dar în aceasta ea va găsi iubirea adevărată în cel mai neaşteptat loc. După multe trădări şi minciuni, ea va descoperi şi cine este cu adevărat persoana responsabilă pentru violul şi toate nefericirile ei.

| Zero a răspuns:

Unathinking Sty te-am inteles partea cu impresionatul o fata dar ar fi mult mai multe moduri de a o impresionathinking si crede-ma exista se afla se gasestewinking in telenovele aia e vb de sau mai putini copii de "bani-gata" care stau intr-- lokuinta care necesita reparatii sau alte chestii si trebuie sa se incadreze intr-o anumita suma de bani pe o anumita perioada tongue trebuie sa se descurce cu bani putini tongue

| Anonoim a răspuns:

Dar care e treba ta? asta nu prikep ala e un baiat ipotent (cel care nu stie sa imprewsioneza singur o fata)

cand agati o fata folosestyi multe semne genhee hee faci glume suptile le dai mereu dreptate si le platesti sucu laughing) 1 folare

NU CU TELENOVELE

| Anonoim a răspuns:

Pai ajutor--> team dat metode mult mai bune de a agatat dect telenovelelewinking sper ca nu te-ai suparat

| iamaprincess explică:

@seby : voi fii scurta si la subiect: care e treaba ta? nu am de ce sa iti dau explicatii sau sa ma justific straight facecredeam ca e un site pe care ceri ajutorul nu unul in care se trezesc unii sa isi bata joc. daca te deranjeaza nu raspunde, nu te oblig, deci sper ca ai citit ce ti-am scris:p
o zi buna!
bye-byewave

| Rebe_6259 a răspuns:

Pai tineri bogati care au probleme fie intre relatia cu parintii fie intre prieteni.Care nu se impaca bine cu ei inssi.Dar uitate sau cauta pe net si ai sa vezi mai multewinkingfundita