| Andreea9222 a întrebat:

Ni s-a spus la scoala ca este pacat sa mergi la biserica sa te rogi sa fi cu cineva.Este adevarat? Da/Nu? De ce?
funda

2 răspunsuri:
| JustMe_8048 a răspuns:

Wow.De ce ar fi pacat sa te rog pentru a fi cu cineva? Eu cred ca este mai bine sa te rogi sa fi cu cineva decat sa apelezi la alte metode "murdare" (vrajitorie /farmece) pentru a fi cu cineva.

| andrrei08 a răspuns:

Nu, nu ar fi nici un pacat happy. Nu mai crede toate superstitiile babesti legate de biserica. Ar fi pacat sa te rogi pentru raul cuiva. La scoala va invata aiurea, si cand copiii scot capul in lume isi dau seama ca nu e chiar asa. Foloseste-ti mintea si nu lasa pe altii sa gandeasca pentru tine big grin Daca ar fi cum ti-au zis la scoala, inseamna ca ar trebui sa accepti sa stai in singuratate, ceea ce e cam absurd, nu? tongue Adu-ti aminte ca si profii de religie, si preotii sunt tot oameni care pot avea interese, si poate au fost invatati gresit la randul lor tongue D'aia i se spune credinta, sa crezi big grin nu sa ti se spele creierul. Sper sa iti fie de ajutor happy