| anonim_4396 a întrebat:

Este pacat daca mergi la Biserica,dupa ce ai facut-o cu cineva?

7 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Nu, nu e pacat sa mergi la biserica dupa ce "ai facut-o" cu cineva, e pacat ca ai facut-ohee hee
ideea e ca poti merge, nu-i nici o problema, iar atunci cand te spovaduiesti neaparat spui pacatul, te angajezi ca n-o sa mai faci ( teoretic, ca practic mai faci sigur laughing si la fiecare spovedanie o sa spui acelasi pacat :p )
te-am lamurit, sper! bafta!

| Criiistinutsa a răspuns:

Da este pacat, daca nu esti casatoritahappy

Răspuns utilizator avertizat
| InDaMix a răspuns:

Atunci cand...o faci cum zici tu inseamna ca ii arati persoanei iubite cat de mult o iubesti? De ce ar fi pacat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este pacat sa intri necurat trupeste in biserica. in sf biserica la fiecare slujba se coboara Sf Duh in chip tainic si nevazut de ochii nostri omenesti si dupa ce se termina slujba tot in biserica sta si vede tot ce facem, cunoaste toate pacatele si toata necuratia nostra atat trupeasca cat si sufeteasca a fiecaruia. Sf Biserica nu este nici grajd, nici piata, nici magazin, nici barlog. Trebuie de fiecare data cand mergem la Sf Biserica sa ne abtinem de la pacatul trupesc. adica dupa ce am facut sex 3 zile nu este bine sa intram in biserica. Intreaba orice preot despre aceste luicruri sau un batran din familie care merge la biserica si la fel iti va spune. nu te lua dupa celalti ca te spovedesti si pe urma poti face din nou, si ca poti intra oricum. Daca Bunul Dumnezeu a facut niste reguli hai sa le respectam ca nu le-a facut degeaba si a facut un mare sacrificiu ca noi astazi sa putem fi liberi sa putem merge la biserica sa putem face tot ce vrem dar atat incat sa nu ne indepartam de legea Lui, cat tine de taina marturisirii (spovedania) cu aceasta nu este de joaca. nu stiu daca ai auzit la (molitfa) rugaciunea facuta de preot inainte de spovedanie care zice: '' si le iarta lor de 70 de ori cate 7'' si de va fi facut pacat se va intoarce indoit, adica daca popa te iarta si tu iar faci se pune dublu triplu poate si de mai multe ori pacatul la loc si e mai rau. daca mai ai si alte nedumeriri te astept. Doamne Ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai facut-o cu preotul este nasol big grin

| LidiaSexyGirl a răspuns:

Ar fi păcat să nu te întorci repede și să continuați de unde ați rămas...