| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep... In fine... Sunt intr-o clasa noua, nu cunosc pe nimeni... Doar un baiat, Bogdan si o fata (jullia) amandoi romani ( sunt in Canada...). Prietenii Juliei, vorbesc franceza, dar sunt putin dusi... adica azi am aflat de la ei ca Jullia ma vorbeste de rau... ea zice ca nu e adevarat, dar Bogdan zice ca da! Ieri Jullia mi-a zis ca toti din clasa zic cuvinte urate despre mine... care nici macar nu sunt adevarate... adica eu nici o data nu am fost asa, chiar am incercat sa vad, poate imi scapase mie ceva, dar nimic...nu sunt asa cum altii au zis sad!
Tot Jullia mi-a zis ca baietii care mi'au zis ca ea ma vorbeste la spate, ma vorbesc si ei de rau...
Nustiu ce s a mai fac, ce sa mai cred, pentru ca in afara de ei, nu mai am nici o prietena...

Răspuns Câştigător
| hugo a răspuns:

Fi nepasatoare, dovedeste'i ca esti mult mai inteligenta ca ea si nu te cobori la nivelul ei, fa-o sa isi doreasca si ea sa fie ca tine... fa-o oarecum "invidioasa" pe tine, dupa care va veni singura sa fie prietena cu tine "prietena"asa prietene/i...succes! Si aici cu totii suntem prietenii tai...intreba vezi daca, cine este de pe inga tine de unde stai tu...si asa iti poti face prieteni...eu multi prieteni ii am dpa internet...bafta inca 1data!

7 răspunsuri:
| Mwhahahaa a răspuns:

Buna.
Poi invata si tu mai mult franceza, si ai sa vezi ca iti va fi de folos. Daca stii franceza, vorbeste cu ceilalti colegi in aceasta limba si ai sa te intelegi cu ei, vorbesti si cu alte fete.baga-te in grupul lor.imprieteneste-te cu eletongue
succes...

xoxokiss

| mugurel021978 a răspuns:

Eu zic sa lasi lucrurile sa mearga mai departe sa fi indiferent sa nu mai iscodesti. de unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jullia asta este romanca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau rromanca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E din Romania.
Eu sunt mai trista, singuratica, timida, si sensibila! Nu pot ridica vocea, in sens sa strig la cineva, sau sa il vorbesc de rau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Precis aceasta jullia te-a vorbit de rau, renunta la ea poti sa-ti faci prietena si o persoana de alta nationalitate si pe urma ne ai pe noi aici pe net, daca vrei iti dau nr de tel, of ce singurica esti, lasa, ai calculatorul este cel mai bun prieten, o sa cresti o sa inveti mai bine limba, o sa adaptezi si o sa fie mai bine, pup.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cautati alti prieteni...sau daca nu incearca si vezi care este vinovatul poate ca e bogdan sau poate ca e jullya