| lavinutsa10 a întrebat:

As vrea si eu un sfat,pai am niste "prietene",chiar nu stiu daca sunt adevarate sau nu,in fine,de fiecrae data cand eu plac pe cineva,ele se "baga" pe el vorbiind mai mult cu el.eu sunt o fire mai timida,acum mie imi place de un alt baiat,dar una din prietenele mele vorbeste cu el,si prin clasa zice ce vorbesc ei, ca isi trimit pupicuri etc....Eu nu am vrut niciodata sa fiu cu unul din baietii pe care i-am placut,dar am vrut sa fim prieteni buni... sad
Chiar nu stiu ce sa fac, sa mai vorbesc cu ele (plus ca ma si vorbesc pe la spate) sau nu?
Funda pentru cel care ma va ajuta. happy

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ele, dar nu le mai spui de baietii cu care vorbesti tu. Nu le mai spui lucruri care sunt importante in viata ta si pe care ele le pot strica. Nu iti sunt prietene adevarate.

1 răspuns:
| gabriel87000 a răspuns:

Pai na baiatul te abordeaza doar no sal abordezi tu.iar cu timiditatea nu faci nimic.iar din moment ce vb cu alta si isi trimit ce ai scris tu cam salbe sanse. multe fete plac pe alti baieti dar multe ramana cu buza umflata problema e ca daca nu intervi cand trebuie il pierzi, adica sa vb cu el, sai dai atentie