| iulicika1414 a întrebat:

Niste intrebari de logica cu raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| CosmiNeeel a răspuns:

- De ce poate sosi acasa o pizza comandata, mai repede decat ambulanta?
R: Pentru ca ambulanta nu incape in casa.

I: - De ce lumea comanda un cheesburger dublu, o portie mare de cartofi prajiti si o cola light?
R: That's easy, au diabet.

I: - De ce putem gasi un loc de parcare rezervat pentru handicapati in fata patinoarelor?
R: Pentru ca handicapatii au mai putin volum, deci frecarea cu aerul este mai mica, deci ei patineaza mult mai repede si mai bine decat "normalii"

I: - De ce sucul de lamaie este facut din arome artificiale si detergentii de vase se fac cu lamai adevarate?
R: Pentru ca atunci cand mananci de pe vasele spala-te cu detergent sa iti treaca si din mahmureala (2 in 1)

I: - De ce pentru a inchide programul Windows, trebuie apasat mai intai pe "START"?
R: Pentru ca orice sfarsit are un inceput (la windows este blue screen of death)

I: - De ce se sterilizeaza acul serigii inainte de eutanasie?
R: Pentru ca este posibil ca unii microbi din ac sa anuleze efectul injectiei

I: - De ce daca zborul avioanelor este din ce in ce mai sigur, aeroportul se numeste "terminal"
R: Pentru ca pasagerii sa stie cand s-a terminat cosmarul

I: - De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
R: Pentru ca atunci ne dezvoltam in subconstient puterile telekinetice si producem energie acumulata prin diverse metode gen: "imi bag picioarele in ea de telecomanda!" "fai, nevasta, de ce umbla instalatorul in chiloti pe-aci?" etc.

I: - De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
R: Pentru ca prosoapele au si ele sindicat si in momentul in care s-au atins de zone genitale umane de prea multe ori si n-au fost spala-te putem risca o greva.

I: - De ce pilotii kamikaze purtau casca de protectie?
R: Pentru ca sa aiba o sansa de a le ramane capul intreg. Atunci cand ajung in rai sa nu fie intrebati "unde ti-a fost capul?"

I: - Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia "INTERZIS A CALCA IARBA" in mijlocul peluzei?
R: Sunt plantate inaintea ierbii acolo

I: - Atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment?
R: Ceva din care sa-si faca cimpoi.

I: - Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
R: Nu ne dam seama, o sa traim in greseala toata viata avand cosmaruri despre ceva care stim in sinea noastra ca e gresit, dar nu putem realiza ce. Ce viata de ****!

I: - De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?
R: Din acelasi motiv pentru care THE MATRIX nu a rezistat ca o lume perfecta.

I: - Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
R: Nu, ei au pauza de baut bere. Berea anuleaza efectul cafelei si al ceaiurilor.

I: - De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?
R: Oile sunt de fapt JEDI, ele doar dau impresia muritorilor de rand ca nu intra la apa.

I: - De ce magazinele deschise 24 de ore din 24 au incuietori?
R: Pentru reclama la lacate. Oricand poate arata un proprietar de astfel de magazin ca lacatul sau functioneaza chiar daca nu a mai fost folosit de 5 ani. There's money in everything laughing

3 răspunsuri:
| dudeman13 a răspuns:

1.In-trun acvariu sunt 10 pesti 2 se ineaca cati raman. R: pesti nu se ineaca.
2.Pe o sirma sunt 10 pasari impusti una cate mai raman. R: nici uan, se sperie toate de la sunet

| riddhima a răspuns:

Pai eu sunt conductorul unui tren trenul are 7 vagoane din primele 2 cobeara 10 pasageri iar din celelalte 32. cati ani are conductorul unui tren? R:eu sunt conductorul unui tren deci am 1* ani iti pui si u varsta pls funda puppy dog eyes

| Alisse21 a răspuns:

Intr-un cos sunt 6 oua. 6 oamenii vin si fiecare ia cate un ou. In cos mai ramane un ou. Cum este posibil?
Raspuns: ultimul om a plecat cu tot cu ou si cu cos. happy