| IStoleUrBrain a întrebat:

Nt noua in treaba cu Fimo. As vrea sa stiu. obiectele modelate trebuiesc puse imediat la cuptor sau pot fi lasate peste noapte? Am citit mult si s vrea sa stiu timpul exact in care obiectele trebuie sa stea la cuptor.

1 răspuns:
| Bristena a răspuns:

Buna!
Ma bucur sa gasesc pe acest site care au aceeasi pasiune ca mine! happy
Eu lucrez de cativa ani cu Fimo, si ca sa stii, poti avea incredere in raspunsul meu.
In legatura cu intrebarea ta : Fimo nu trebuie neaparat bagat la cuptor imediat dupa ce l-ai modelat! Poate rezista chiar si o saptamana fara nici o problema ( crede-ma am incercat ) insa asta numai daca stii cum sa protejezi ceea ce ai facut. Sfatul meu este ca dupa ce ai modelat forma, sa acoperi cu o punga de plastic pentru a feri fimo de praf, asa fac si eu happy
Sper ca te-am ajutat!
PS: Daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere happy