| hashe86 a întrebat:

"Nu ai blog, nu existi!" mi a zburat pe la urechi zilele trecute, replica unei domnisoare catre amica ei oarecum bulversata, ca si mine de altfel. in curand probabil va aparea si anexa la cartea de identitatea unde vei scrie blogul si adresa de mail. dar lasand aiurelile mele la o parte pun si eu niste intrebari, sa ma mai limpezesc la minte oleaca.
Fara nicio tenta de discriminare si fara niciun intzeles ascuns, as adresa aceste intrebari doar celor care au blog sau care intentioneaza sa si faca unul.
Ce anume v-a facut sa va faceti blog?
Cata atentie si timp acordati acestei indeletniciri?
Ce subiecte abordati acolo?
Cat de important este pentru voi blogul?
Sunteti abonati si la alte bloguri?

cam acestea ar fi, daca sunteti binevoitori sa raspundeti as aprecia. poate voi fi si eu mai lamurit ce implica toata aceasta industrie a blogurilor. si poate voi reusi sa "exist" si eu la un moment dat.
multumesc

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Primul blog m-i l-am facut acum vreo 3 ani, pe yahoo... L-am facut pentru ca... urma sa plec la facultate si presupunand ca exista oameni pe care ii intereseaza ce mai fac, vor putea citi acolo... Am mai multa "libertate de miscare"... pot sa scriu ce vreau, ce-mi trece prin cap... Subiectele care le abordez sunt variate... De la muzica, la filmul care l-a vazut aseara, la anumite experiente prin care am trecut... prieteni pe care ii am sau pe care i-am avut... Este important pentru mine... Dar pentru mine, nu neaparat pentru altcineva... Imi place sa-mi exprim sentimentele, sa detaliez anumite experiente (le vezi altfel dupa ceva timp)... Sa comentez anumite melodii sau filme... Si sunt abonata si la alte bloguri... 2 sunt al unor persoane cu care am mai discutat si ne-am imprietenit oarecum... Si mai am cateva la care mi-au placut povestile... Il vad ca pe o metoda de exprimare... Uneori incerci sa-i spui cuiva ce ai pe suflet, dar acel cineva nu te asculta... Blogul pe care il scrii il citeste cine vrea... Nu din obligatie, nu din alt motiv... Pentru simplu fapt ca vrea... Vrea sa stie la ce te gandesti, ce mai faci... cum te mai simti...

8 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu n-am blog.Insa am gasit ceva interesant in legatura cu ele.
http://www.adevarul.ro/......-timp.html

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E si asta o moda, ca multe altele. Eu n-am blog.

| Wtf9000 a răspuns:

Nu ai blog, nu existi? Si daca ai si nu intra nimeni pe el, nu-i tot aia?

| Dl.Inginer a răspuns:

Degeaba ai blog daca in realitate esti un alt om.Stii ce-a zis becali cand si-a facut blog? "Mi-am tras blog, hahalerelorlaughing"

| joy a răspuns:

Sunt de parere ca viata bate blogulbig grin! Nu e un lucru rau, dar este pentru oamenii cu prea mult timp liber...

| simpluEu. a răspuns:

1.plictiseala.
2.deloc.
3.niciunul...doar pe minebig grin
4.nu prea dau atentie la eldeci...neimportant.
5.nu.
Daca am un asa zis blog...nu inseamna ca exist... exist si fara. uite-mabig grin...am raspuns la intrebarea ta...nimeni nu poate raspunde de pe calculatorul meu pentru ca am parola.deci...chiar exist:d

| Mo a răspuns:

Nu am blog si nici nu intentionez sa imi fac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda!-"ce vrei sa faci cand o sa fii mare?
sa fiu blog-gerita si sa ascult buddha-bar"