| crisbebe a întrebat:

Nu e tema ci referat:
Profa de geografie ne-a zis sa facem referat cu cv din ce am facut si sa le prezentam dar a zis sa fie super interesante si sa nu adormim cu ele in mana si sa aiba legatura cu geografia nu cu istoria.Ideea e ca am urmatoarele variante de referat:
Asia sa vorbim de ex despre un lac sau un munte care are cv interesant.
Despre populatie si asezarie umane.
Israel
turcia.
India.
deci cam astea ar fi variantele de referat(trebuie doar o tema din alea)si nu imi trebuie lung si scurt dar interesant.
intrebarea e:cine imi da niste informatii interesante despre una din variantele de mai sus? putin si frumos
3 fundite pentru cine imi da cv bun si stiu eu cum fac sa ii dau 3 dar o sa ii trimit mesaj in privat ca sa ii zic

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauta informatii despre Pamukkale in Turcia, este un loc superb si iti va iesi un referat foarte interesant.

| RoxyyEvidentt a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/India
aici sunt lucruri interesante
despre cultura
asezare
capitala
cu cine are granite
oceanul care strabate india

| georgekappa a răspuns:

India

| crisbebe explică (pentru georgekappa):

Chiar india am ales.
Daca tot mai sfatuit sa aleg india imi poti da niste informatii interesante despre india(dar nu copy paste de pe net ci doar esentialul si ce e interesant)