| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce nu putem si noi sa fim normali... Vreau sa spun ca noi mereu avem probleme cu bani, nu suntem politicosi (ne injuram, unii fura altii violeaza si cine stie ce o sa se mai intample)
In tara noastra sunt numai gunoaie si santiere care nu ar trebui sa existe pentru ca cei de acolo nu muncesc...
Am putea sa fim normali, de ce nu incercam niciodata sa fim?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alysk84ever14_6997 a răspuns:

Superbe intrebari
Noi romanii avem o tara printre cele mai frumoase si nu stim cum sa o intretzinem! Romania e inapoiata cu 200 de ani fata de alte tzari! Eu una am 15 ani si nu mai traiesc deja in Romania. Is SATULA! Dar, pacat de tara... e prea frumoasa sa nu fie vizitata! Iar felul in care predau ROMANII la shcoala...ca te face tampit si idiot ca nu stii nimic, i normal? i normal?/ deci aici in olanda, nu stiu cum sa spun dar M-AM INDRAGOSTIT DE SHCOALA. Shcoala e facuta petru copii in alte tzari nu numa te streseaza cu teme si teste (ca in Romania). Nu stiu daca se va schimba ceva in privintza asta. off

| radugeorge25 a răspuns:

Nu, nu putem fi cat timp vom fi condusii de oamenii anormali.si pacat ca avem oamenii de valoare, locuri cu o valoare inestimabila si nu stim cum sa profitam si sa ne bucuram de ele.si din cauza acestei ROMANII si oamenii se schimba in mod negativ.in concluzie nu putem fi oamenii buni in condiitile astea, daca nici macar nu incercam.