| Încrucişătorul a întrebat:

Nu pot sa vad video-urile de pe Youtube in HD (ex. din 360p in 720p).

Videoul merge bine pe 240p, 360p si 480p dar cand ii schimb calitatea imaginii la 720p are "lag". Cum pot sa repar chestia asta?!?

Windows XP
Browser(s): Opera & IE 8.

Pe ambele browsere, cum pot sa repar aceasta problema?

7 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Poate ai vreun program de downloadat dat drumu

| JahBless a răspuns:

Fa un update la Adobe flash.cauta sa ai ultima versiune instalata. daca nu reusesti fa un update si la placa video si directX.
si iti recomand firefox sau chrome. opera si IE sunt pline de bug-uri.in special opera.bafta

| 95Cosmin a răspuns:

Nu e problema de la browsere...e problema de la placa video cred. Aveam si eu un pc din lemn mai demult si imi mergeau sacadat videourile in HD

| Ionutznutzy a răspuns:

E de la placa video, este prea slaba. singura solutie este sa iti cumperi una noua, de preferat minim 512mb.

| Încrucişătorul explică:

Sunt pe RDS, am dezinstalat si re-instalat flash-ul & java, am actualizat placa video (nVidia) si tot nimic... sad

Bani pentru. o noua placa... de unde frate? Mai demult am incercat sa aflu daca e un concurs de castigat PC-uri sau componente pentru acesta (lacom dar cine nu e pe planeta asta). Daca e sa actualizez hardware-ul cat si software-ul (Windows 7 nu arata rau)... n-am de unde, fir-ar sa fie.

| Andrew1010 a răspuns:

I-ati abonament mai puternic la net (nu bullshituri d-alea gen romtelecom) sau i-ati o placa video mai buna.

| alexander_6226 a răspuns:

Placa video este mica.