| cr1571n3l a întrebat:

Salut, eu am o problema cand dau sa vad videoclipuri pe youtube, daca dau 360p sau mai mare merge sacadat, dar la 240p merge bine dar are calitatea foarte slaba si nu prea inteleg videoclipul.este vreun site care sa nu aiba videoclipurile calitatea mare sa mearga bine cu 360p? oare din ce cauza merge greu pe 360p? ca nu am virusi, am ultimul update la drivere, nu tin aplicatii deschise cand ma uit...am windows xp sp2.
Oare e de la procesor?: intel celeron 2.70ghz?
sau placa video onboard de 96mb?
internetul are viteza mare, am prin router, am mai pus internetul care il am si pe un laptop si mergea si pe 1080p.

Răspuns Câştigător
| MeoKidu a răspuns:

Salut!
Păi e şi normal să meargă aşa, nu te supăra că zic, dar plăcuţa ta video este cam... slabă.
Calitatea videoului se bazează pe calitatea plăcii video.
Dacă excluzi varianta de a schimba placa video, nu ai ce să îi faci.
Baftă!

2 răspunsuri:
| m4n1ak a răspuns:

Asta nu e din cauza Placii video, incearca sa stergi memoria Cache si fisierele din Temp si incearca mai o data ( C:/Windows/Temp (daca folosesti XP) ).

| razvan_6613 a răspuns:

Iti dau un exemplu.Intel pentium 2. 8ghz placa onboard 96 mb, ram512 merge hd de ramai blocat.pe cand Intel celeron 2. 4ghz 512 mb ram si placa video 128 mb sacadeaza la 360p...