| T!mea a întrebat:

Nu stiti ceva anti plictiseala?

Răspuns Câştigător
| Adella05 a răspuns:

Intra pe www.bravonet.ro :P

si cauta pe acolo

sau da click la fun.

19 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, raspunde la intrebari pe TPU!

Abh
| Abh a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar daca ai peste 10 ani ai putea sa speli vase, sa faci curatenie prin casa, sa-ti faci ordine in dulapul de haine, sa citesti o carte, sa-ti inveti lectiile foarte bine ca sa iei numai note de zece, sa inveti o limba straina, lista poate continua.

| Vizitiul a răspuns:

Poti citi o carte, asta daca vrei sa asimilezi ceva cunostinte in plus, poti face alergari usoare, pentru a imbunatatii conditia fizica, poti iesii la taifasuri cu amicii, pentru a fii la zi cu barfele, te poti odihni, odihna nu strica niciodata!

mariana
| mariana a răspuns:

Spui ca nu-ti place sa citesti si nici sa faci curatenie, atunci ce iti place sa faci? Omul intodeauna are de facut cate ceva, fie pentru sine, fie pentru altii si daca esti cu adevarat o persoana remarcabila, sunt convinsa ca poti gasi ceva bun de facut si poti chiar sa faci sa-ti placa sa citesti, pentru ca acum este timpul sa te instruiesti, ori sa te decontectezi citind fie o carte necesara, fie o carte care sa te destinda. Cartea este cel mai bun prieten si nu te lasa la nevoie niciodata. Mai cred ca este absolut necesar sa-ti placa sa faci ceva in casa pentru ca, nimeni nu este asa de sus pus incat sa nu faca ordine si curatenie in jurul sau. Gandeste-te ca si tu contribui la murdarit vasele, ori locuinta, asa ca si tu "trebuie" sa-ti aduci contributia la munca ce se face in casa.
Nu este nici rusinos si nici degradant. Cine face cate ceva, nu se plictiseste niciodata si cred ca se simte mult mai bine, incearca si vei vedea cat adevar sta in cele spuse de mine si orice activitate te face sa fii mai intelegatoare cu cei ce muncesc mereu si vei vedea ca si atmosfera din casa voastra va fi mai buna, mai relaxata.
Mult succes si incearca macar de dragul tau sa fii utila si repet si eu sfatul pe care deja l-ai primit raspunde la intrebarile puse pe TPU, vei vedea ca stii mai multe decat iti dai seama si vei putea fi si de ajutor altora, iar tu nu te vei mai plictisi.
Multa sanatate si mult succes.

| Elena1234456 a răspuns:

Vizitezi bloguri sau site-uri amuzante.Astea te vor dispune intodeauna. Exemple:
http://bancuriok.com/anti-plictiseala/
http://unzambetpezi.blogspot.com
www.funnyblog.ro
Sau incearca sa citesti ceva, sa te relaxezi, sau pur si simplu sa ai grija de tine.Sau o plimbare in parc cu prietenele :x sau singurica, gen jogging;)).

| romanionu a răspuns:

Joaca-te ceva, sau asculta muzica

| Andromedda a răspuns:

Www.omgpop.com
du-te la jocuri/baloono sau draw my thing:)

| T!mea explică:

Nu imi place sa citesc si nici sa fac curatenie

| Barbie a răspuns:

Joaca-te jocuri online
Uite-te la un film
Joaca ceva jocuri cu prietenii (carti, remi etc.)
Citeste o carte sau revista

| • _ • Ďάďđ¥ ™• _ • a răspuns:

Sa raspunzi pe TPU la intrebari big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, citeste cit mai mult ca asta il ajuta pe om nu numai sa nu se plictiseasca dar si tot odata te face un om intelectual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Delete la toate melodiile lady gaga... e foarte interactiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da tipa urla zbiara

| tpufpe a răspuns:

Buna intrebare... daca gasesti un raspuns bun imi zici si mie te rog.Prea mare plictiseala asta...hmm

| IonutM22 a răspuns:

Un film bun si daca nu-ti trece mai uita-te la inca unu laughing

| IonutM22 a răspuns:

Iar am ajuns aci.nimic nou sad

| hsmlover a răspuns:

Ba da eu ii sparg fata lu gaga cand ma plictisesc

| nAiKuL3CooL a răspuns:

Nu draga!