| Tera a întrebat:

Nu stiu cum sa fiu foarte explicita dar voi incerca. Duminica plec in bulgaria la Nisipuriile de aur la granita trecem prin Vama Veche. As dori sa am o lista completa a oraselor sau locuriilor prin care trebuie sa mergem ca sa ajungem acolo odata ce am trecut de vama.
Si daca se poate si cati kilometri facem de la vama la nisipuriile de aur.

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

De la Vama Veche mergi drept în față pe autostradă/șosea sau ce o fi, treci de Kavarna și puțin mai încolo faci stânga spre Balchik și dup-aia drept în față și o să ajungi la Nisipurile de Aur, mi se pare că o să dai și de niște serpentine, dacă nu confund. Oricum, o iei în față, stângă spre Balchik și drept în față. Sunt vreo 90 km.