| mabytza a întrebat:

Nu stiu cum sa va explic exact sper sa ma intelegeti ce vreau sa zic:As vrea sa fac o poza la ecran. unde sa apara ce am eu deschis de ex messenger sau o convorbire etc si altele nu stiu cum se face poza va rog sa ma ajutati multumesc mult

Răspuns Câştigător
| HappyPills a răspuns:

CTRL+ALT+Print Screen
dai paste in paint
si dupa aia salvezi
happy

5 răspunsuri:
| evoke a răspuns:

Apesi pe Prt Scr
______
Break [la mine asa e scris] sau la altii mai e printscreenbig grin
Intri in Paint dai paste si dupa salvezi

| anss23 a răspuns:

Apesi tasta din dreapta sus print screen/SysRq deschizi programul Paint dai click dreapta>Pastewinking

| Pământul a răspuns:

Dai ctrl+ print screen, apoi paste in paint si salvezi ca. jpg (ca sa nu ocupe mult).

| LawR3n a răspuns:

Apesi pe "printscreen" deschizi paintu si dai ctrl+v

| Bucatarul.com a răspuns:

In partea de sus de deasupra la sageti gasesti un buton Prin Screen SysRq. Apesi butonul ala, dupa care deschizi Paint si dai New, dupa aceea apesi pe Ctrl si pe V in acelasi timp.
Salvezi poza si gata!