| xBiscuiteOreo a întrebat:

Exista o aplicatie pentru telefon care face poza repede?
De exemplu,daca vreau sa sar, sa se faca poza cat sunt in aer.
Nu prea stiu cum sa va explic, sper sa intelegeti.

Funda! :*

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Depinde de telefon. Cu cat e mai slab, cu atat face poze mai repede. happy Telefoanele cu focalizare automata pierd ceva timp pana cand focalizeaza.
O alta problema este lumina. Camera telefonului se regleaza automat pentru a scoate poze cat mai bune. Este un parametru acolo care se numeste timp de expunere. Ala trebuie sa fie foarte mic pentru a capta imagini in miscare si nu poate fi mic decat la lumina foarte buna.