| andreutz a întrebat:

Nu vreau sa par prea indraznet...vin si eu cu o propunere la voi...fiecare sa zica cu 2-3 cuvinte depre el (ea), de unde este, cu ce se ocupa, etc...asa ne cunoastem si noi mai bine putin, la urma urmei lumea este asa mica happy ii rog pe cei care au chef de mistouri sau vor sa ramana anonimi sa se abtina...am pus "intrebarea" aici pentru a fi vizionata de cat mai multi... aaaa, si inca ceva. daca nu aveti curajul sa spuneti adevarul, mai bine taceti big grin indrazneste cineva? happy

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Bun...hai sa ma prezint si eu.pentru cei cu care nu ma stiu inca. Ma numesc Monica...prietenii imi spun Moni.Am 17 ani si sunt din Oradea. Abia astept sa fiu majora sa am permis de conducere.Imi place sa imi traiesc viata din plin.Imi iubesc prietenii.Imi plac catelusii...as vrea sa am unul dar...nu prea pot pentru ca locuiesc in apartament.
Sunt singura la parinti desi mi-as dori un frate mai mare.
Sunt micuta de statura si multa lume imi spune ca am chip angelic... dar asta nu inseamna ca nu stiu sa imi scot cornitele si codita de dracusor din dotarelaughing. Recunosc ca sunt foarte rautacioasa cand vine vorba sa imi apar punctul de vedere.Sunt carcotasa de felul meu.si asta imi ocupa tot timpul tongue
Imi place sa dezbat tot felul de subiecte...si as putea vorbi ore intregi despre ceva chesti banala.Imi place sa vorbesc.
Profesoara de psihologie mi-a spus ca sunt mica si afurisita.si cu toate astea ii sunt draga.
Ma atasez foarte repede.
Am prea mare incredere in oameni.
Sufar dar o arat foarte rar.Imi place sa imi pun pe fata masca de om intangibil cand de fapt pun la suflet tot ce nu ar trebui sa iau in seama.
Nu imi place minciuna.Sunt genul de om cares pune vedre in fata ce are de zis...chiar daca de multe ori ranesc oamenii.Consider ca un adevar spus in fata doare mai putin decat o minciuna crescuta in timp.
Nu-mi plac oamenii ipocriti ce vor sa para ceea ce nu sunt.
La prima vedere par foarte fitoasa pentru ca asa ma asigur ca scap de oamenii falsi.Cand cineva vrea sa te cunoasca cu adevarat...cauta sa te vada dincolo de aparente.Cu toate ca de multe ori sunt catalogata "fitoasa" am o gramada de prieteni ce ma iubesc asa cum sunt.
Iubesc oamenii prosti pentru ca ma fac sa rad.
Imi place sa fac tot ce e interzis si in limita bunului simt.
Sunt foarte copilaroasa.Consider ca un om copilaros stie sa se bucure de orice chestie micuta care i-o ofera viata...si e un om mult mai fericit decat oamenii posomorati si seriosi.
Stiu sa fiu serioasa cand e cazul.Rareori obisnuiesc sa plang la filme.si chestia asta se intampla doar cand simt nevoia sa ma descarc.
Nu-mi plac oamenii laudarosi.
Nu ma dau in vant dupa flori.Nu sunt foarte romantica din fire... dar apeciez gesturile frumoase.
Nu-mi plac manelele. Mi se par pentru oameni ce habar n-au ce inseamna muzica.
Nu-mi plac oamenii aerieni si certati cu apa si sapunul.
Nu sunt superstitioasa deloc... m-am nascut in 13 vinerea big grin...ar fi cu culmea sa fiu.
Sunt o persoana foarte deschisa...se poate discuta absolut orice cu mine.
Ah...sa nu uitam...imi place vodka laughing
Nu...nu sunt alcoolica si nici nu voi ajunge o alcoolica. Fumez si nu vreau sa ma las de fumat.
Imi place sa ajut oamenii cand pot si cum pot.
Nu-mi place sa fiu criticata.cu toate ca obisnuiesc ca critic oamenii.
Sunt constienta de faptul ca am o gramada de defecte...dar.hai sa fim seriosi...toata lumea are defecte...doar ca nu toti si le recunosc.
Am momente in care...imi vine sa scriu...intruna(cum ar fi si acest moment)...si imi cer scuze pentru scurta-lunga descriere si multumesc celor care au avut rabdare sa o citeasca laughing

p.s.1: sunt o persoana foarte dezordonata cand vine vorba de pus in ordine ideile.Imi place sa zic ce-mi trece in momentul respectiv prin cap.Asa sunt eu.
p.s.2: Pentru ca multa lume m-a intrebat... pupimik vine de la alintul mamei.si anume "pupi" ce vine de la pupacioasa.Sunt foarte pupacioasa din fire... iar mama imi spune "pupi mea".

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cristiana, 30 de ani, medic anatomopatolog in Bucuresti. Casatorita de 2 ani jumatate cu un super barbat. Fericita in viata si cariera.

eileen
| eileen a răspuns:

Acum am vazut si eu intrebarea ta. Asadar, Elena 25 de ani, am terminat un master in Comunicare economica, acum ma pregatesc pentru doctorat, deci ca si ocupatie acum invathappy ca sa imi castig painea fac proiecte, licente, disertatii. Imi place sa imi petrec timpul cu prietenii si sa zambesc.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Si eu indraznescbig grin.Sunt Mihai, sunt din Bucuresti, sunt in clasa aIXa, am 15 ani(fac 16 in iunie). Imi place sa ies in oras cu prietenii si inainte imi placea sa raspund pe TPU. Felicitari pentru initiativa!

| andreutz explică:

Mda...am omis partea cu mine happy pai andrei ar fi numele meu, 22 de ani din piatra neamt... ex-student la finante banci si ex-bucatar big grin momentan sunt intr-un concediu de relaxare fara termen...singurul lucru care imi place este sa imi traiesc viata din plin, cu cat mai multe nebunii posibile...pe scurt, calatoriile prin tara (sunt genul ciudat de om caruia chiar ii place Romania ), muzicaaaaaaaaaaa, tot ce tine de domeniul IT, numismatica si nu in ultimul rand prietenii...ador cand stam de vorba, radem eventual ne mai si certam happy si cu ocazia asta, va multumesc ca ati raspuns la aceasta initiativa... sper ca vom putea intemeia o comunitate aici de care sa fim mandri mai apoi. daca as putea, v-as da la toti raspuns castigator la "intrebarea" asta... o sa fac cerere la raluca happy

| andreutz explică:

Eu va multumesc tuturor celor care ati raspuns pana acum acestei "invitatii"...sincer nu ma asteptam la mai mult de 3 raspunsuri big grin... sper insa ca lista sa continuie, sa nu se opreasca aici...pacat totusi ca "intrebarea" nu mai ramane "undeva sus", sa o vada cat mai multi happy sunt convins ca ar mai raspunde si altii, doar ca nu stiu de ea big grin vad ca deja unii dintre voi v-ati gasit "vecini", numai eu am ramas singur de prin zona mea deocamdata happy va doresc navigare placuta pe TPU si o seara linistita tuturor!

mlm
| mlm a răspuns:

Mara, fosta profesoara de biologie, actual manager, Iasi, casatorita, 2 copii, iubesc natura si tot ceea ce este frumos.

| DenissaDeea a răspuns:

Am citit ce ai scris tu...sincer chiar e inteligenta ideea ta...Sa vedem daca se pune si in practica... Mihaela corlade sa ma descriu putin sunt cam zgarcita sa vorbesc despre mine, sunt o fire vesela si foate sufletista, imi place natura, iubesc florile, sunt inebunita sa ascult muzica si sa mananc fructe si dulciuri, ma irita statul in casa si urasc minciuna si tradarea.sunt casatorita de 5 ani si am un sot de milioane. imi doresc enorm de mult un copil si ma bucur sa le scriu persoanelor de pe TPU.

| monicaclaudia a răspuns:

Eh sincer ma incuriozeste si pe mine de unde sunt uni citi ani au etc. mi se pare normal si ma bucur ca cineva a pus intrebarea asta )
eh incep eu.)) am 29 (inca ). happy sunt din Zalau dar de mai mult de 8 ani sunt casatorita in italia happy hobby motocilete pescuit la crap si antichitatile ( din cauza asta ma ocup de mobila veche ), nu prea am althceva de adaugat happy

| Dara a răspuns:

Dorina, 32 de ani, administrator, Galati. De 10 ani si jumatate sunt rasfatata sotie a celui mai minunat barbat! Avem o fetita de aproape 3 ani, care ne lumineaza fiecare clipa si pe care o consider cea mai mare realizare a vietii mele!
Imi place sa citesc (din pacate nu prea mai am timp). Imi plac foarte mult caii, ador sa ascult muzica, iar marea ma relaxeaza!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Abia acum am descoperit aceasta intrebare interesanta... chiar utila si eu eram curioasa de unii useri... numele meu este Pantea Tunde... sunt din Oradea, am 30 ani, zodia - scorpion, profesia- medic stomatolog, cea mai mare mandrie si cea mai mare bucurie din viata mea pot sa zic ca este fetita mea Carla care are 3 anisori, sunt casatorita cu barbatul de care sunt indragostita de 13 ani... suntem impreuna de 13 ani am fost colegi de banca in liceu, suntem casatoriti de 3 ani si suntem foarte fericiti... timpul liber daca nu il petrec cu urgentele mele atunci sunt cu familia, stau mult pe net si mai nou pe TPU, imi place sa ajut oamenii si sunt fericita ca o pot face zi de zi atat din placere cat si din folos... o zi buna si felicitari pentru ideea asta...

| MihaiA a răspuns:

Mihai. 21 de ani Bucuresti cool

| white_2190 a răspuns:

Buna! Alecsandra, Constantza.in curand 18 ani...imi place sa ma distrez, sa asc muzica, sa rad, vorbesc, povestesc etc...imi plac animalele de casa laughing)) sa fie ale mele dar sa nu am eu grija de ele.laughing .sunt fumatoare...imi plac piercingurile, tatuajele...am avut pana acu 3 piercinguri din care mai am 1 singur...imi place sa imi spun parerea.consider k fiecare are dreptul acesta indiferent de ce spune.am aflat de curand de acest site si st f incantata de el.imi fac repede prieteni.st extrem de curioasa etc etc big grin. Mi-a parut bine si 10 pentru initiativa happy

| Delia 75 a răspuns:

Si eu indraznesc. Ma numesc Delia, am 33 de ani, sunt din Dr Tr Severinsi sunt casatorita cu un om minunat...il iubesc foarte mult.Imi place sa citesc, sa calatoresc, sa navighez pe internet.Lucrez la o inteprindere de stat di Severin.

| LittleZyzy a răspuns:

Da.Eu indraznescwinking Ma numesc Oana, 19 (in mai fac 20), sunt din Valcea, imi plac masinile, plimbarile, marea si calatoriile

| beba a răspuns:

Salutari, ma numesc Lavinia si am 28 ani.Sunt din orasul lui Brancusi, am facut facultatea la Timisoara( de fapt facultatile). Am absolvit traducatori franceza-engleza si Comunicare si Relatii Publice.Lucrez ca si manager la o multinationala, de aproape 1 an sunt plecata din tara, intr-un loc unde ma simt ca acasa:Atena. Iubesc foarte mult Grecia, imi place foarte mult limba, locurile, istoria.As vizita la nesfarsit Acropolele si culmea, mereu imi vine sa plang cand le vad!
Am avut momente foarte grele aici pentru ca grecii urasc tot ce nu e grechee heem-am certat, uneori am inghitit, alteori am fost injurata doar pentru ca sunt romanca si m-am facut remarca la lucru datorita cunostintelor...si pentru ca m-am chinuit sa le vorbesc limba.Acum rad cu mine si sunt atat de incantati de felul in care vorbesc( imi tot aud urechile''ce dulce vorbesti''hee hee).

In rest. ahh da, in curand o sa adopt o pisicuta persana. mi-as dori un copil dar inca nu este cazul.

Cine vrea sfaturi sau are orice fel de intrebare legata de Grecia ma poate contacta pe privat, voi raspunde tuturor cu mare placere.

Nu imi place minciuna si urasc rasismulhee hee(am vazut pe pielea mea cum e).

Imi place Directia 5, Buzdugan si Mircea Badea.

Imi place foarte mult sa citesc, am scris pe cand eram copila un caiet de poezii( 48 file cum erau pe vremurihee hee)ca multi altii probabil.

Imi e dor sa mananc o inghetata ''Polar''...

Urasc greselile gramaticale si am fost criticata aspru pentru asta de unii colegi de pe TPU.

Nu am uitat niciodata de unde am plecat, provin dintr-o familie saracahappy

Am lucrat in timpul facultatii pentru a ma putea intretine.

Imi place sa cred ca sunt o fire hotarata, puternica desi putin incapatanata.

Acum ma bate gandul sa dau pentru carnetul de sofer, desi Atena e ticsita de masini, vreau sa conduc numa in weekenduri, sa merg sa vizitez.

Am o vecina care ma adora si care ma scuipa de cate ori ma vede( sa nu ma deoache ori a aflat ca-s romancahee hee). Cand ma prinde atat vorbeste de te ameteste. ultima data i-am zis ca nu inteleg ce spune, si-a dus mana la inima si m-a intrebat''cum, nu esti grecoaica?''.''Ce pacat, ca esti asa frumoasa!hee heeNu, SUNT ROMANCA!happy si romanii pot fi SUS!happy

Nu am pus pana acum poza mea pentru ca nu am vazut rostul, acum o sa o pun doar sa asociati fata cu numele si sfaturile( sa stiti pe cine injuratihee hee)

doiny
| doiny a răspuns:

Ma numesc Doina, sunt din Galati, am 20 ani, sunt studenta anul 2 la Ecologie si Protectia Mediului. imi place sa calatoresc, sa merg la cumparaturi si sa radbig grin (dar nu ca proasta in targ).

| otypa a răspuns:

Ma numesc Anamaria sunt din Oradea am 20de ani.si lucrez in strainatate la o fabrica de presuri pentru masini.eu vorbesc cu voi de aici din strainatate.lucrez de un an la aceeasi fabrica.in rest tot e ak.ma simt mai bine daca vorbesc cu voi.ma simt ca in Romania. dar tu cu ce te ocupi? spune-ne si tu.

| rael a răspuns:

Mirela, 48 de ani, 2 copii ( unul student, celalalt elev ), divortata, inginer geolog de meserie, actualmente facturista ( asta-i viata! ) si sa nu uit, am onoarea sa ma numar printre prietenii lui andreutz pe care-l felicit pentru ideea lui.
Salajeanca ca si monica claudia pe care profit astfel sa o salut!
As avea o gramada de motive sa fiu nefericita, dar iubesc prea mult viata si nu am timp pentru asa ceva ...de aceea imi place sa rad ( si recunosc ca m-am distrat copios de multe ori aici ), sunt fericita cand mi se cere ajutorul si-l ofer din toata inima ( de aceea si sunt pe TPU, chiar daca mai rar in ultimul timp ) si iubesc la nebunie natura.
Sunt capricorn ( pentru cei interesati de zodii! )

| BabyWL a răspuns:

Buna.Ma numesc Loredana. Sunt din Dr. Tr. Severin.Sunt eleva la liceu. mai un pic si fac 17 anibig grin Sunt o fire mai sensibila si de aceea sunt cam ranita unori de ceea ce se intampla uneori in jurul meu.De foarte mult timp duc o perioada trista in viata mea, abia ca mai stiu cum e sa zambesti si sa fi fericita. (Poate nu e asa interesant ce am zis despre mine, dar asta am simti ca pot zice acu) :*

| irynna a răspuns:

Buna! .eu sunt Irina, am 22 ani, am terminat facultatea C.E.PA,la Universitatea Bioterra Bucuresti, in vara am licentahappy, imi plac foarte mult calatoriile prin tara pentru ca sunt convinsa ca si in tara noastra sunt foarte multe locuri frumoase de vizitat, imi place sa ascult muzica, imi plac plimbarile de orice fel, aerul proaspat de munte...si cam atathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabriela 22 ani Bucuresti, Project Assistant, sunt o fire vesela cum am mai spus, imi plac comediile, urasc minciuna (omisiunea happy ) si prostia; Imi place sa fiu inconjurata de prieteni.Si imi place expresia: Ce tie nu-ti place altuia nu-i face. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oliana, 57, bussines woman, Cluj-Napca, imi place sa calatoresc, sa ma joc cu nepotii si sa ma intalnesc cu prietenii. Detest minciuna si rautatea si ma implic in ajutorarea celor care au nevoie, activand intr-o fundatie. Sant romano-catolica si, iubesc creatia lui Dumnezeu in intregime.