| CAMIOANIEEE a întrebat:

Ajutooooooor.Mi-a intrat o aschie in degetul mic mana dreapta o aschie fix in coltul unghiei si e bagata foarte adanc,abia se vede varful,ce pot face sa o scot? daca aveti chef de caterinca, mai bine taceti, SI CITITI TOATA INTREBAREA VA ROG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca cu un ac[ac de seringa mai bine]

| CAMIOANIEEE explică (pentru mona):

Are ceva daca o las acolo, ca e cam mica, dar doare putin, si daca strang doare mai tare

| mona a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Pai are ca o sa te doara si mai rau si o sa-ti coaca[face puroi]