| bebyInocent a întrebat:

O intrebare cand multi pusa... vreau niste statusuri ffff frumoase de ubire despre ingeri, inimi, demoni, poate si cateva emo cu trandafiri parasiti chestii de genu dau fundita si voturi

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Iubire:
Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdareste cu ciocolata.
sunt adolescenta care danseaza în ritm alert.
sunt romantica incurabila care subliniaza citate.
sunt artista care îmbraca roluri.
sunt timida care nu saruta prima.
sunt suportera care aclama din tribune.
sunt femeia plina de pasiune.
sunt pictorul buimac în varianta feminina.
sunt postasul cu scrisori de amor.

acum ca am auzit iar trenul dupa un timp în care încetase sa vorbeasca am simtit ca e vara iar.
si ca noptile de vacanta sunt cele mai bune confidente. fiindca ele asculta, dar nu raspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori sa le topeasca Soarele.

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine.
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google.
daca as fi clepsidra, mi-as deserta nisipul la 16 ani.
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle.
daca as fi o zi, as fi vineri.
daca as fi o luna, as fi august.
daca as fi cafea, te-ai droga cu mine...

TU...doar tu
esti fiinta care ma face sa traiesc.
TU...fiinta care ma face sa zambesc
chiar si pentru o prostie.
TU...fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
chiar si dimineata dupa ce ma trezesc.

esti patetik si tu sti
nu mai cred in jucarii
tu mereu crezi ca pun botu
hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine, asa a fost mereu, oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Am invatat azi ca viata nu e roz
DAR pensula e in mana TA
De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat
De la un timp am mai crescut

Nu ma-ntreba ce gandesc, Nu ma-ntreba ce doresc, Traiesc prin tine, Nu ma-ntreba de ce rad, Nu ma-ntreba de ce plang, Imi e bine

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Demoni:
http://www.rightwords.ro/citate/cautare/demoni
emo
1)Sunt ca un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate...
2. Imi cade o lacrima de suparare din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
3. Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete.
4. A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
5. Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine
If you see a friend without a smile; give him one of yours.

Nobody deserves your tears, but whoever deserves them will not make you cry.

All good things must come to an end, but all bad things can continue forever.

The walls we build around us to keep sadness out also keeps out the joy.

It's easy to cry when you realize that everyone you love will reject you or die.

Anger, tears and sadness are only for those who have given up
1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe);

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)