| bebyInocent a întrebat:

Stiti ceva statusuri frumoase despre sau cu ingeri, demoni, fluturashi pentru cel mai rapid rasp si pentru cele mai frumoase dau funota din aia mare iar restul voturi urgent

Răspuns Câştigător
| Melindutza a răspuns:

Ochii caprui: Fura inima oricuilove struck
Ochii verzi: Niciodata sa nu`i crezihee hee
Ochii albastri: Stralucesc ca niste astriilove struck

Vad pe tavan un mare curcubeubatting eyelashes,
M-am ratacit in universul meuu` love struck,
Oricat de aiurea ti-ar parea,
Viata-i frumoasa cand stii sa profiti de eahappy

Prietenii adevaratzi sunt ingeri
Chiar daca au uitat sa zboare

E ca o poveste,in care suntem doar noi doi E ca o poveste,sclipiri de stele printre noi :

fiecare are un vis,un nume,si o poveste de scris... Are o viata de indurat, o secunda si s-a terminat []

• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura

OCHII CAPRUI-sunt blanzi
Si de dragoste flamanzi
Chiar de rad sau sunt tacuti
Te indeamna sa-i saruti.

OCHII VERZI-ca fundul mari
Te inseala deseori
Te vad in culmea disperarii
Si tot sunt inselatori.

OCHII ALBASTRI- ca seninul
Te imbata ca si vinul
Totdeauna sunt gelosi
(si) De aia sunt frumosi.

OCHII NEGRI-arzatori
Cand ii vezi iti dau fiori
Uitandu-te mult la ei
Zambesti fara sa vrei.

?

? Negru=Te urasc? Violet=Esti special/a? Rosu=Te iubesc? Maro=Esti nebun/a? Galben=Esti sexy? Gri=puiut mic? Albastru=Esti viata mea? Alb=Esti un inger? Verde=Esti foarte dragut/a? Portocaliu=Impuscaa-te!? roZz=te ador (scuze de mass l-am primit si eu ) da mai departe si vezi ce culoare primesti

Sa ai curaj sa spui DA
Sa ai curaj sa spui NU
Si-n fiecare clipa grea
Sa fii mereu acelasi TU
Sa sti sa crezi cand
altii TE INSEALA
Sa te ridici cand
altii TE DOBOARA
Sa poti pastra ce altii
vor s-ALUNGE
Sa stii sa razi
CAND SUFLETUL ITI PLANGE
Si cald tu sa ramai chiar
daca afara ninge.
ACEASTA-I ARTA DE A INVINGE!

T- tandra
E- eleganta

I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

Diamantul prieteniei adevarate va sclipi în palma necazului.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

L uminile
O orasului
V egheaza
E tern

Tot ce simt acum:
Esti o fata buna,
Esti un ingeras,
Poate cea mai dulce
Fata din oras.

Lasa, lasa ploaia sa treaca
Vocea iubirii intr-o zi n-o sa mai taca
Lasa cerul sa cada
Ingerii sa planga pentru ultima data

Sunt 10 de ingerasi.
9 dorm pe nourasi, iar
Iar cel mai dulce ingeras
Citeste acest mesaj

Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare
O floare-n paradis.

Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.

Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.

Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto, bv Melinutza.

| Lariiisa a răspuns:

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu , mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?""
si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tzina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina "
cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel
si orice ar fi ...ei se cearta ,ei se`mpaca te iubesc mult viata
pentru tine as prinde ploaia din cer
Lady, stai chill ! Ei vor ceva serios, le'ai dat tot ce le'a trebuit si i'ai intors pe dos.
aici sunt si voi ramane nu mai pentru tine
Eu Sunt Aeru` Sh Vantu`/Tu Ejt| Cerul Sh Pamantul/Eu Sunt Dragostea Curata/Tu Iubirea Adevarata!

Îmi place să adorm lângă tine,
Şi să simt cum dormi lângă mine.
Îmi place să te sărut,
Şi să simt buzele tale aproape de ale mele.
Îmi place să mă trezesc lângă tine,
Şi să văd cum te trezeşti lângă mine.
Îmi place să te sărut,
Să te îmbrăţisez, să te iubesc
;x poate eu nu stiu ce`i dragostea ... dar d tine` m`a legat ceva ;x
Prefer sa ma descurc cu ce am , prefer sa nu tac, prefer sa nu las, prefer sa sper in continuare, prefer sa cred ca dupa nori urmeaza soare.
Hai sa mai zambim si noi.Ca viata cica e "frumoasa"!
Si stiu ca niciodata n-ai fi renuntat la el! indiferent de cum era mincios sau infidel!
Iubim viata,fara retete,fara regrete,nu exista zile perfecte, calitatile.noi le numim defecte.
Învăţa lecţia, şterge emoţia, mergi mai departe ! ♥
Acele ceasului tac, , , iar tie iti suna in cap tic-tac,tic-tac.Ce sa vrei ?!Ce sa mai ceri ?! Daca n’ai puteri ?!Timpul e nepretuit ca ziua de ieri [ ]
♥ - Iti revi repede,e genial,...Se linge pe buze,e subliminal, privirea cea lunga,te-alunga spre ea...te`ntrebi : oare ce vrea ? - ♥"
Vreau sa zambesc,e dimineata . Tre' sa'mi pastrez pofta de viata ! ♥"
Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu,credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara tupeu...
Laas`o sa cada, sa se raneasca, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!♥
Lasa-te purtat de vant. Va fi bine, pe cuvant !
Da,stiu am facuth multe greseli.si regret enorm…Dar gata nu mai vreau s’aud de trecut…am spus ca’mi pare raw.si vreau sa pun punct !
"Ingerul` me0`Pazit0r`Sta`Dr0gatt`Phe`Canapea`.Vezzi c0ae` ? Ca ` Nw ` Ai` Grija` De` Pers00`ana` mhea` ?"
"M`ai Inselat? … Asta e Esti Baiat [*] [*] M`ai Mintit? … Am Trecut Cu Vederea [*] [*] M`ai Jignit? … Se Mai Intampla [*] [*] M`ai Vandut? … te-am Dat Dreaq` ! [*].`"
Voi fii mereu aceeasi fatha cuminte,cu acelasi zambet usor ironic pe buze...care ascunde multe.
~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~
Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu`
• Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss •
• Iubeste`o nu`mi pasaa ... Pastreazoo` de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt •
ItSi par cUmintE...timida.;]]AparEntSElE insEala.>;]InaintE Sa ma dEScrii gandEstEtE bine Sa nU faci vrEO grEsEala>;]•"""
Am nevOie d cineva da' n'am nevOie de Oricine...eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine! ""
• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •"
Exist ° •Respir ° •Zambesc ° •Cred ° •Sper ° •Doresc ° •Visez ° •Caut ° •Lupt ° •Joc ° •Ignor ° •Iubesc ° •Ptr ca vreau,pot si imi permit

`=C .Si te vedem, te ignorăm, te auzim, nu te ascultăm! Dacă te apropi, noi plecăm, dacă ne pupi, noi te flegmăm şi chiar nu's curioasă cine eşti, ce iubeşti, ce deteşti! . ]
Caci daca e departe nu te mai simti intreg` Spui:"Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea o aleg !
Ma esti prost ? Cum ai putut s`o lasi sa plece, cand tu o iubesti si ea te iubeste ?
● Băieţi atenţie se`nvârte Pamântu`,ne întoarcem mereu la voi...doar cu gându`.●
In inima mea te tin,chiar de m'ai lovit cand ma asteptam mai putin!
Fi sincer...Tzi-e dor,am dreptate? Pt ca atunci cand ai fost cu mne,am trecut prin toate
@ Varsta ei ... chiar nu o ingrijoreaza.N'are 17 impliniti dar asta chiar nu mai conteaza

Sentimentuu` nuu` dispare ca o vacanta dE vara... UneoRi e mai lung ca si fumuu` tras dintr`0 tigara.
Imi place sa gresesc, caci nu prea mult gandesc.Copilaresc, Traiesc, Imi cer scuzee.Multzumescc`!
Ma gandesc că până la urmă in morţii ei…,viaţa asta e frumoasaa ! :-x"
vreau` sa intelegi si` tuu cum e sa spui` da sau nu`!:-x
.Am un gOlan,nu o mie. Si il iubesc la nebunie. ♥
╰♥╮ Nu mi-e dor de tine...mi-e dor de cine am crezut ca esti !╰♥
Nu am chef azi... de whisky sau de gin, tequilla, rom sau vin, tigari nu mai vorbesc! Iar pe tine te urasc!
Intr’un fel sau altul,stiu ca a fost si vina mea…dar fara tine sau cu tine viata e la fel de grea ♥ .
Certurile stii . . . Faze , prostii . . . Sau cand ne purtam ca niste copii . Ce zici . . . Ai uitat ? . . . Vrei sa`ti amintesc . . tot ce conteaza . . . e ca TE IUBESC !
Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor . şi dor . unele momente încep să cred că niciodată nu mor .
Si poate iti vei aminti ca am avut grija de tine, ca imi pasa de ce ziceai. dar poate veri uita de „noi" !
Pentru totdeauna, el va ramane VIATA MEA.Voi da totu` si daca e sa cad, ma voi ridicalove struck!