| claudiarebecca a întrebat:

O mik nelamurire... floriile sunt azi sau duminica. sa stiu daca e cazul sa ma apuc de dat telefoane.

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intotdeauna cu o saptamana inainte de paste e ''DUMINICA FLORIILOR''.

eileen
| eileen a răspuns:

Duminica inainte de Pasti, adica pe 12 apr.

Bula
| Bula a răspuns:

Se numeste "Duminica Florilor"...
Deci...trage concluziile...winking

| DenissaDeea a răspuns:

Duminica e floriile la Ortx. Iar tot duminica e Pastele la catolici...

| cotzobel a răspuns:

Sunt duminica...cu o saptamana inainte de duminica pastelui...asa ca mai aseapta pana duminica.sau poate vrei sa fii primawinking

| leluc a răspuns:

Duminica

regis
| regis a răspuns:

Pai daca anul trecut au fost duminica, anul asta sunt luni. Eu zic sa dai telefoane de azi si sa iti ceri scuze pentru intarziere.

| claudiarebecca explică:

Mc la toti... ma gandeam eu. dar o intrebare de verificare nu strica. si toate mesajele de florii au fost derutante happy

| miry a răspuns:

Duminica pe 12 aprilie uitate in calendar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamneestraight face
duminica logic.