| AnonyMess a întrebat:

O salut TPU am fost la strand si am gasit un inel in apa e argintiu si pe dinauntru scrie 800 E inel de argint sau?...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Standard minim de argint. Asta spune aici: http://www.swissgold.ro/articol/29/marcaje-argint.html
Dar poti sa verifici la o bijuterie. Se face contra-cost, dar valoarea e mica.

| AnonyMess explică (pentru anonim_4396):

Ai idee cu cat as putea sa il amanetez? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonyMess):

La amanet, argintul nu are valoare mare. Chiar deloc (0, 50 lei/gram). Dar daca este frumos, poti sa il vinzi cuiva. Bijuteriile de argint au ajuns sa fie scumpe.