| iuli000 a întrebat:

Oare Minato e fiul lui Tsunade si Dan
Da stiu, suna ciudat chiar si pentru mine dar navigam ieri pe un site cand am gasit o teorie care mi-a atras atentia, voi ce spuneti? Si citez..."Teoriatonguearintii lui Minato"

Inainte de a crede ca asta este o nebunie doar citeste ce scrie mai jos dupa care poti sa tragi concluzile.

1. Tsunade si Minato au aceleasi tip de sange, B. Pentru a elabora, Dan are tipul de sange A. Deci, din punct de vedere stintific, daca copilul lui Tsunade si Dan a fost Minato, el ar fi mostenit numai categoria B de la Tsunade.

2.Dan si Minato au absolvit ambii academia cand aveau 10 ani. Ar putea fi o idee ca Minato a calcat pe urmele taralui sau la fel ca Naruto si Minato.

3. Tsunade si Minato au aceeasi culoare a parului, blond.

4. Minato si Dan au c-am aceeasi inaltime si greutate.

Minato Dan
179.2 cm 180.2 cm
66.1kg 67.1 kg

5.Naruto si Nawaki arata aproape identic, prezentand astfel o carecare trasatura de familie.

6.Dan si Minato au aceleasi trasaturi similare.

7.Este interesant faptul ca Naruto o striga pe Tsunade "Bunica Tsunade" care ar fi ironic din partea lui Masashi daca ar fi adevarat.

8.Madara sustine ca linia de Hokage a fost tinuta de clanul Senju de ani de zile. Cand el vorbeste despre acest lucru, se arata o imagine cu muntele Hokage si capul lui Minato din el. Acest lucru implica faptul ca linia Senju a fost implicata si in timpul celui de-al patrulea Hokage, ceea ce ar putea insemna ca Minato este si un Senju.

9. Tsunade i-a dat colierul Hoakge lui Naruto, care s-a stabilit ca va ramane in familia lui Tsunade de la primul Hokage. Acest lucru ar putea da nastere la idea ca Naruto face parte din familia lui Tsunade.

10. Exista o mare cantitate de simbolism intre Hashirama-Naruto si Uchiha-Sasuke. Ei au stat la Valea Sfarsitului(Naruto pe mana lui Hashirama si Sasuke pe cea a lui Madara). Multi oameni cred ca asta ar insemna ca Naruto este Hashirama iar Sasuke, Madara.

12.Cand Jiraiya vorbea cu Tsunade ca el va merge la Ame sa caute o viziune despre Akatsuki, discutia lor a ajuns la Minato. In numarul 367 din manga naruto, pagina 10, Tsunade pare foarte trista spunandu-i numele.

Ceea ce ma face sa spun ca este ciudat este ca Jiraiya la adus pe Minato in conversatie deoarece anterior ei doi au vorbit despre modul in care Tsunade a pierdut atat de multi oameni in trecut. Apoi Jiraiya pare sa sugereze faptul ca el crede ca Minato a avut un fiu si se lauda cu el la care el spune ca daca Minato ar fi fost fiul sau l-ar fi laudat in mod constant.

Teoria cu privire la modul ca Minato e fiul lui Tsunade.
"Cred ca Tsunade a ramas insarcinata cu Dan cu putin timp inainte ca el sa plece in misiunea care l-a ucis. Ea a facut in continuare misiuni deoarece nu stia ca este insarcinata. Dupa ce Dan a murit, Tsunade a aflat ca este insarcinata cu el cea ca a facut-o sa cada si mai mult in depresie si a facut-o sa paraseasca satul. Cred ca dupa ce Dan a murit ea a ramas suficient timp in sat cat sa dea nastere lui Minato dupa care la dat spre adoptie si a parasit satul.
Ani mai tarziu, Jiraiya la antrenat pe Minato deoarece o iubea atat de mult pe Tsunade. Practic Jiraiya a simtit ca Minato este fiul lui. Deci, el la instruit pe Minato si au obtinut o legatura tata-fiu care in mod ironic face ca mai tarziu Jiraiya sa fie nasul lui Naruto. Tsunade probabil nu a spus niciodata ca Minato este fiul sau, dar toti batranii din Konoha stiau asta deoarece au stiut ca ea l-a pus la adoptie ca un copil, care a facut ca Minato sa fie un membru al clanului Senju iar asta a contribuit la cresterea sanselor lui de a deveni un Hokage."

Deci... aceste concluzii nu sunt facute de mine dar mi s-au parut interesante, voi ce credeti? Oare sa fie adevarat?

7 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Este o teorie interesanta. Iar in Naruto avem mereu parte de rasturnari de situatie. Insa sincer nu cred ca este posibil. De ce sa renunte Tsunade la singurul lucru care ii mai ramasese de la Dan?

| iuli000 explică (pentru Lynna):

Esti fan naruto?

| Lynna a răspuns (pentru iuli000):

Sunt mare fan NARUTO!

| iuli000 explică (pentru Lynna):

Poate a vrut sa-si protejeze copilul si din cauza asta le-a abandonat ( la insistentele batranilor ) ca si itachi

| Apheleia a răspuns:

Ai putea sa faci tot felul de teorii de genul asta.Eu nu prea cred,chiar daca teoria ar putea parea "intemeiata".
Chestia cu linia Senju pentru Hokage nu e batuta in cuie,adica Al Treilea Hokage era din clanul Sarutobi.
Legat de lantisorul care trebuia sa ramana in clanul Senju,Tsunade i l-a dat si lui Dan(care facea parte din alt clan) pentru ca il iubea si credea in el,asta s-a intamplat si cu Naruto.
Faza cum ca Naruto ar fi Hashirama si Sasuke ar fi Madara(la Valea Sfarsitului),ei bine, ei ar fi UN FEL de Hashirama si Madara. Ceva in genul unei istorii care se repeta.E ca si cum ai spune ca Naruto e un fel de Jiraya, Sasuke un fel de Orochimaru si Sakura un fel de Tsunade si totusi niciunul dintre ei nu are legaturi de sange cu celalalt.
Ideea cu Naruto care ii spune "bunica" lui Tsunade, chiar nu are ce cauta in toata discutia asta.Ii spune asa doar pentru ca e batrana si totusi arata tanara(prin tehnica folosita de ea), doar o mica ironie.La fel si in cazul asemanarii dintre Naruto si Nowaki.Pur si simplu: doi copii de aceeasi varsta,cu acelasi vis,cu aceeasi incredere(era de asteptat ca vor semana,ca sa mentina frumusetea povestii).
Minato si Tsunade nu au chiar aceeasi culoare a parului(e o nuanta diferita),dar stim ca nu e obligatoriu ca un copil sa ia neaparat aceeasi culoare a parului de la un parinte.(exemplul bun aici e Sakura; si in realitate... tata are parul negru, mama blond eu sunt un fel de castaniu, saten, cevarolling on the floor ).
Aaa, sa nu uitam de grupa de sange.Sunt multe personaje care au aceeasi grupa sanguina si asta nu inseamna ca sunt rude, e doar o coincidenta, nu mare lucru.La fel si cu greutatea lui Dan si a lui Minato(respectiv inaltimea), asta se mai intampla si cu alte personaje.winking

Cat despre a doua teorie....chiar m-a facut sa rad.Sincer,e cea mai stupida ipoteza pe care am auzit-o.rolling on the floor) Nu stiu unde ai gasit-o,dar cine a scris-o are cu siguranta o imaginatie bogata.
Serios, oameni buni, vorbim de Naruto nu de o telenovela.
E atat de banala ca nici nu imi vine sa o contrazic, dar fie.
Pentru cei care nu stiu, in "acea misiune care l-a ucis pe Dan" se afla si Tsunade.Amintiti-va ca ea incerca sa il salveze.
Ok, e adevarat ca dupa toate trairile astea Tsunade a fost deprimata si a parasit satul, dar in teorie scrie ca a ramas insarcinata cu putin timp inainte de moartea lui Dan si totusi a ramas destula vreme in sat cat sa nasca copilul si sa il dea spre adoptie.Asta insemna sa mai fi ramas in sat noua luni,ce naiba! oh go on
Si daca tot o luam cu prostii din astea,daca ea ramasese insarcinata inainte de moartea lui Dan,dupa care ar fi facut o depresie si bla bla bla,nu credeti ca ar fi pierdut sarcina sau ceva?(intreb si eu ca doar ii murise cea mai iubita persoana in propriile brate)
Nici nu mai vreau sa comentez aici.laughing
Legat de Jiraya,el l-a iubit pe Minato ca elev,pur si simplu,nu pentru ca se gandea ca ar putea fi copilul lui Tsunade la care el tine atat,etc.E la fel ca relatia dintre Gai si Lee.winking

Oh,si cate as mai putea sa scriu, dar ma limitez la atat.
Oricum ganditi-va putin la toata povestea din Naruto. Daca Minato ar fi fost intr-adevar copilul lui Tsunade, nu credeti ca ar fi aparut ceva amintiri, sau ca ar fi fost indurerata la fiecare subiet care il implica pe Minato?
In plus mereu Tsunade l-a prezentat pe Dan in calitate de iubit al ei, omul alaturi de care ar fi vrut sa si duca viata.Nu a spus ca ar fi tatal copilului ei(care nu exista), sau nu s-a aratat vreo amintire cu ea si copilul lor.
Dan a avut o moarte prematura, asa a fost sa fie.thinking

Ma intreb cine va citit tot raspunsul meu.laughingSper sa nu imi sara nimeni in cap, dar mi-am exprimat parerea. big grin

| Rührselig a răspuns:

Sunt o grămadă de siteurti de acest gen fanbase şi sunt fan-made. Pur şi simplu unii oameni le-ar plăcea să creadă poveşti alternativă cu personajele lor favorite din Naruto... dar adevărul e doar de partea creatorului Masashi Kishimoto, doar el are acest drept. Până atunci fanii pot specula cât vor.

| Sayori a răspuns:

Din teoria asta, e chiar posibil o.O