| anonim_4396 a întrebat:

Oare oamenii vor putea trai vreodata in armonie?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar in rai

| nimenisinimik a răspuns:

Daca nu ar exista banul eu zic ca da.Ne tradam pentru hartii pana la urma.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu nu cred...deci nu. happy

| neutrino a răspuns:

Nu.

| Mayar a răspuns:

Nu. Poti viziona sau citi "Imparatul mustelor" - unde, chiar de raul din lume nu patrunde si initial toti erau inocenti, ruatatea iese la iveala oriunde. Deci raspunsul este nu, nu vor trai niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atat timp cat exista diferente la nivel cultural, social, educational, financiar, rational etc nu va fi armonie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU.

| Carmen100 a răspuns:

Nu. E imposibil.

Răspuns utilizator avertizat
| qwertyu76 a răspuns:

Nu cred că oamenii ar putea trăi vreodată în armonie, in fiecare zi e cineva care îţi strică ziua sau se uita mai urât la tine fără nici un motiv. Cred că trebuie doar să nu băgăm in seamă răutăţile si să trecem peste cu capul sus, să ne înconjuram doar cu acei puţini oameni cu care chiar trăim in armonie

| DenisaDF a răspuns:

Da. Viața ți-o faci singură.

| samysilver a răspuns:

Nu.Dar vor trai in rai.(care ajung)